ORGANISMIPUHASTUSE KINKEKAARDID
DETOKS, MIS ON LIHTSAM, SÜGAVAM JA TARGEM!
Kinkekaart
Kingi tervist – parim kink, mida teha nii iseendale kui ka oma lähedastele.

Muutus saab alguse Sinust – kui Sa seda tõeliselt soovid!

Kinkekaardiga kaasas olevat sooduskoodi saab kasutada Cleansify veebipoes ühe korra. Kui ostukorvi summa on väiksem kinkekaardi väärtusest, siis vaheraha ei tagastata.

Cleansify kinkekaart kehtib 6 kuud alates ostuhetkest.

maksa 3 osas al. 17 € kuus

Tasuta saatmine OMNIVA- ja Itella Smartpost pakiautomaatidesse üle Eesti!

AINULAADNE DETOKSI SÜSTEEM
HIINA MEDITSIINI JA LÄÄNE MEDITSIINI SÜMBIOOS
0 + aastat
kogemust
0 -aastane
fermenteerimisprotsess
ainus 0 päevane
puhastuskuur maailmas
0 + rahulolevat
klienti
MIDA MEIE KLIENDID ÜTLEVAD?
KUIDAS ELADA TERVISLIKUMALT

Hakka elama tervislikumalt ning koge, mis tunne on teha paremaid valikuid!
Kui sa tunned, et ei ole veel päris veendunud ZenCleanzi puhastuskuuride heas mõjus ja tõhususes, loe siit meie klientide tagasisidet.

Read more about people who got help by using ZENCLEANZ detox systems:
KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

KKK

Siit leiad hulga olulisi küsimusi, mis annavad veelgi sügavama arusaamise ning mõistmise ZenCleanzi brändist ja toodetest, millega enda tervist edendada.

ee, millist puhastust keegi vajab, on väga individuaalne ning sõltub mitmest tegurist. Kõige lihtsam, kuidas iseseisvalt ehk ilma hiina meditsiini arsti tehtava diagnostikata otsustada, millisest puhastusest alustada, on toetuda enda metabolismile ehk seedimisele. Kuldreegel on see, et kui kõhukinnisusega probleeme ei ole ning kõht käib kenasti läbi, võib alustada mõlemast. Kui aga on kõhukinnisusega probleeme, soovitame alustada maksapuhastusest.

Puhastusi ei tohiks ette võtta viirushaiguste korral või teistel hetkedel, kus keha immuunsüsteem on nõrgem ning energiat on vähem. Kuna mõlemad, nii organismi- kui ka maksapuhastus on üsna intensiivsed, siis võiks olemine olla välja puhanud ja energiline.

Kui räägime puhastusest tulenevatest kõrvalnähtudest kui jäävatest negatiivsetest ilmingutest või kogemustest, millega tuleb hiljem eraldi tegelema hakata, siis neid meie toodetel ei esine. Küll aga rõhutame, et see, mida inimesed puhastuste ajal kogevad või kuidas ennast tunnevad, on täiesti individuaalne. Kergemate kõrvalnähtudena võib teinekord kogeda puhitust, iiveldust, peavalu, oksendamist, emotsionaalset kõikumist, meeleolumuutusi – need kõik ja veel mõned teisedki nähud on puhastusprotsessi loomulik osa ning tingitud sellest, et toksiinid hakkavad kehast väljuma.

Jah, ZenCleanzi puhastuste läbimine üksinda on täiesti turvaline. Meie ainus palve ja soovitus on tutvuda põhjalikult ja süvitsi tootega kaasas oleva juhendiga, mis vastab kõikidele esile kerkivatele küsimustele ning annab hulgaliselt informatsiooni, kuidas ennast vaimselt, emotsionaalselt ja füüsiliselt puhastuseks ette valmistada. Kui aga tunned puhastuse ajal, et vajad vastust mõnele küsimusele, mida juhendites ei käsitletud, võib meile julgelt kirjutada ning helistada.

 • Seedehäirete leevendamine. Kui seedimata toit läbib soolestikku, võib see ärritada ja mõnikord ka kahjustada tundlikku sooleseina. Aja jooksul võib ärritus vähendada seedesuutlikkust ja mõjutada negatiivselt elutähtsat imendumisprotsessi.
 • Energiavaru suurenemine. Raamatu „Eating for Energy“ autori Yuri Elkaimi sõnul kulub üldjuhul kuni 80% keha elutähtsast energiast seedimisele. Kui toetada toidu lagundamist ja imendumist, vabaneb tohutu energiahulk, tänu millele kasvab füüsiline aktiivsus ja üldine energiatase.
 • Korrapärase roojamise soodustamine. Seedimise toetamine võib aidata hoida sooles tervislikku keskkonda ja seeläbi leevendada aeg-ajalt esinevat kõhukinnisust ja ebakorrapärast roojamist.
 • Seedesüsteemi, veresoonte ja kudede puhastamine.
 • Vere ja rakkude toitmine.
 •  Ainevahetuse taaskäivitamine.

Seedeensüüme eritatakse kogu seedekulglas ja nende ülesanne on lagundada söödud toit toit- ja jääkaineteks. Enamikku seedeensüüme toodab pankreas, ent keskne roll on ka maksal, sapipõiel, peensoolel, maol ja käärsoolel. Need ensüümid võimaldavad tarbitud toidus leiduvatel toitainetel vereringesse imenduda ja jääkaineid kõrvaldada. Inimese seedeensüümid on lipaas, proteaas, amülaas, ptüaliin, pepsiin ja trüpsiin.

Toiduensüüme saame toortoidust ja tarbitavatest ensüümlisanditest. Seedeensüümide allikaks on toortoit. Kuna aga toortoit sisaldab piisavalt ensüüme vaid selleks, et konkreetne söödud toidupala läbi töödelda, peame seedimise toetamiseks kasutama ensüümlisandeid. Saadaval on mitmesuguseid ensüümlisandeid, seetõttu on oluline mõista ensüümtoodete erinevusi ja veenduda, et tarbite enda vajadustele sobivaimat ensüümtoodet.

See on õigustatud küsimus, sest tihti ei ole kõikvõimalike toidulisandite tarvitamisel võimalik mõõta toote või kuuri efektiivsust ja tulemuslikkust, v.a kui ei tehta vastavaid vereanalüüse enne ja pärast toote kasutamist või kuuri läbimist. ZenCleanzi toodete võlu seisneb selles, et nende toimet ja tulemuslikkust on võimalik näha erandkorras juba samal päeval, aga reeglina järgmiste päevade väljaheidete järgi: organismipuhastuse korral sisaldab väljaheide sooleseinte külge jäänud jääkaineid ja maksapuhastuse korral võime reeglina näha sapiliiva või sapikivide algeid, mida keha pärast puhastust väljutama hakkab. See, millised muutused leiavad aset enesetundes, on individuaalne ja seda tuleb osata iseseisvalt märgata. Garantii aga saame anda sellele, et keha läbis tõepoolest mehaanilise puhastuse.

 

See, kui mitu korda keegi ühe aasta jooksul puhastusi läbib, on isiklik eelistus ja tunnetus. On inimesi, kes teevad puhastuskuuri läbi aastas ühe korra, ja on neid, kes teevad iga kuu. Meie soovitus on läbida mõlemad puhastused minimaalselt kord aastas. Kui aga inimese elustiil ja igapäevased valikud ei ole võib-olla kõige tervislikumad, soovitame teinekord puhastuskuuri teha ka kaks korda aastas.

Mõlema ZenCleanzi puhastuse puhul tuleks eelkõige arvestada, et see on aeg iseendale. Tuleks leida selline aeg, kus ei ole ühtegi töökohustust kaelas. Samuti soovitame mitte aktiivselt lastega tegeleda ning võttagi need päevad ainult lõõgastumiseks, iseendasse vaatamiseks, lugemiseks ja puhkamiseks. Puhastus ise on küll ühepäevane, aga sellele eelneb ja järgneb kahepäevane protsess, mis teeb puhastuse kogupikkuseks ideaalis viis päeva, millest ainult üks päev tuleks olla rahulikult iseendaga maailmast eraldatuna.

Ensüümid ehk fermendid on valgud, mis osalevad organismi kõikides keemilistes reaktsioonides ja protsessides neid vallandades ja kiirendades. Ensüüme on organismis 5000 ringis. Iga eri tüüpi ensüüm lahendab spetsiifilist ülesannet, näiteks aitavad ensüümid lagundada süsivesikuid suuõõnes, lõhustavad valke peptiidideks ja aminohapeteks, lõhustavad piimasuhkrut ehk laktoosi, lõhustavad toidurasvu jne. Ensüümidest sõltuvad südame töö, hingamine, mõtlemine, organismi sisemise tasakaalu hoidmine, normaalne kehakaal jne. Ilma ensüümideta ei toimu toitainete lõhustamist ja omastamist isegi kõige ratsionaalsema toitumise juures. Ilma ensüümideta ei jõua toitained verre, rakkudesse ja kudedesse ning kui ensüümid lõpetavad toimimise, siis me lihtsalt sureme.

Fermenteerimine on protsess, mida inimkond on juba ammustest aegadest kasutanud toidu säilitamiseks, aga ka alkoholi tootmiseks. Selle protsessi käigus muutuvad suhkrud, eeskätt laktoos ja glükoos teistsugusteks ühenditeks ning ühtlasi toodetakse energiat fermentatsioonis osalevatele mikroorganismidele ehk bakteritele ja pärmile, mis tekitavadki fermenteerimiseks vajaliku piimhappekäärimise ja ka etanoolkäärimise. Fermenteeritud ehk hapendatud toitudeks, mida maailma erinevates piirkondades tarvitatakse, on näiteks hapuleib, hapendatud piimatooted, hapendatud kapsas, hapendatud seened ja kurgid, fermenteeritud sojatooted, kimchi, samuti miso ja tempeh.

Jah, võib. Oleme märganud, et osal inimestel on raske puhastust ühe päeva jooksul läbi teha, mistõttu on täiesti okei jaotada puhastus kahele päevale. Eesmärk on puhastada keha, mitte sundida seda ebamugavasse olukorda või suisa oksendamiseni. Ainus, mida tuleb meeles pidada, on see, et kui jaotad puhastuse kahele päevale, oled tahke toiduta ühe päeva asemel kaks päeva ning seetõttu pikeneb ka kogu ülejäänud puhastusprotsess.

Alustada tuleks sellest, et kõiksugu ootused maha keerata ning enda peast eemaldada. Ootused valmistavad alati pettumust, kui need mingil põhjusel ei täitu. Kõik inimesed on individuaalsed ja nende kogemused unikaalsed ning midagi otseselt oodata ei ole mõistlik. Saame garanteerida, et toimub mehaaniline keha puhastus, kuid see on ka kõik, mida võime lubada. Küll aga on teatud muutused, mida kliendid on veel kogenud. Näiteks märgatakse, et pärast puhastuskuuri on sageli rohkem energiat, kaob magusaisu, kaldutakse tervislikumate toiduvalikute poole, langeb kaal ja tugevneb immuunsus.

ZenCleanzi puhastused võivad tuua esile kaalulanguse, kuid tegemist ei ole kaalulangetustoodetega.

Otseselt vastunäidustusi ei ole, aga me ei soovita raseduse ajal puhastusi läbida. Sama kehtib ka imetavate emade kohta, aga väikese erandiga. Kui laps on juba suurem, alates kolmandast eluaastast, võib ema puhastust teha, sest lapsel on selleks ajaks välja kujunenud enda isiklik mikrobioom ja immuunsüsteem, mis aitavad tal paremini tulla toime ema kehast väljuvate toksiinidega.

Jah, võib ikka. Kuid oluline on jälgida, et lapsel oleks hea üleüldine energiatase, sest vastasel juhul võib puhastuse läbimine olla päris intensiivne. Lisaks tuleks väga noorte laste puhul veenduda, et puhastuseks on päriselt ka vajadus. Selleks soovitame pöörduda mõne hiina meditsiini arsti poole, kes oskab vastavalt diagnostikale seda öelda ja määrata ka sobiva puhastuse.

Ei, ZenCleanzi puhastuste ajal ei ole tahke toidu söömine soovitatud ega ka ette nähtud. Puhastuse ajal tarvitatakse ainult karbis olevaid tooteid ja küllaldaselt ingveriteed.

Tuhandete klientide tagasiside põhjal saame öelda, et reeglina puhastuse ajal näljatunnet ei teki. Kõht on pigem isegi punnis ning ka toodetes on teatud määral toitaineid ja kaloreid, mis aitavad tühja kõhu tundel mitte tekkida. Mõistus võib küll vahelduva eduga tahta süüa, kuid füüsilises mõttes on kõht puhastuse ajal pigem täis.

Puhastuse läbimine ei ole otseselt füüsiliselt kurnav, küll aga kogeb umbes pool klientidest väsimust ning mõnel tekib isegi vajadus päeva jooksul paar korda tukastada või suisa magada. Sellistel juhtudel tuleks enda keha kuulata ning tõesti ka puhata.

Me soovitame puhastuse ajal mitte töö või muude igapäevakohustustega tegeleda. See on päev iseendale. Kindlasti ei soovita me samal päeval trenni teha. Kuigi umbes 20%-l puhastujatest on enesetunne nii hea, et tekib tahtmine korraga tekkinud energiapuhangut liikumisse rakendada, siis seda me siiski ei soovita.

Loomsed produktid, eelkõige liha ja kala, aga ka munad ja piim on raskemini seeditavad ning pH-tasemelt meie maole happelised. Tihtipeale võtab loomsete toitude seedimine kauem aega ning kurnab keha rohkem kui kergem, taimne toit. Seetõttu soovitamegi kaks päeva enne puhastust olla kergema ja taimsema toidu peal, et puhastuse päevaks oleksid soolestik ja magu võimalikult tühjad.

ee, millist puhastust keegi vajab, on väga individuaalne ning sõltub mitmest tegurist. Kõige lihtsam, kuidas iseseisvalt ehk ilma hiina meditsiini arsti tehtava diagnostikata otsustada, millisest puhastusest alustada, on toetuda enda metabolismile ehk seedimisele. Kuldreegel on see, et kui kõhukinnisusega probleeme ei ole ning kõht käib kenasti läbi, võib alustada mõlemast. Kui aga on kõhukinnisusega probleeme, soovitame alustada maksapuhastusest.

Puhastusi ei tohiks ette võtta viirushaiguste korral või teistel hetkedel, kus keha immuunsüsteem on nõrgem ning energiat on vähem. Kuna mõlemad, nii organismi- kui ka maksapuhastus on üsna intensiivsed, siis võiks olemine olla välja puhanud ja energiline.

Kui räägime puhastusest tulenevatest kõrvalnähtudest kui jäävatest negatiivsetest ilmingutest või kogemustest, millega tuleb hiljem eraldi tegelema hakata, siis neid meie toodetel ei esine. Küll aga rõhutame, et see, mida inimesed puhastuste ajal kogevad või kuidas ennast tunnevad, on täiesti individuaalne. Kergemate kõrvalnähtudena võib teinekord kogeda puhitust, iiveldust, peavalu, oksendamist, emotsionaalset kõikumist, meeleolumuutusi – need kõik ja veel mõned teisedki nähud on puhastusprotsessi loomulik osa ning tingitud sellest, et toksiinid hakkavad kehast väljuma.

Jah, ZenCleanzi puhastuste läbimine üksinda on täiesti turvaline. Meie ainus palve ja soovitus on tutvuda põhjalikult ja süvitsi tootega kaasas oleva juhendiga, mis vastab kõikidele esile kerkivatele küsimustele ning annab hulgaliselt informatsiooni, kuidas ennast vaimselt, emotsionaalselt ja füüsiliselt puhastuseks ette valmistada. Kui aga tunned puhastuse ajal, et vajad vastust mõnele küsimusele, mida juhendites ei käsitletud, võib meile julgelt kirjutada ning helistada.

 • Seedehäirete leevendamine. Kui seedimata toit läbib soolestikku, võib see ärritada ja mõnikord ka kahjustada tundlikku sooleseina. Aja jooksul võib ärritus vähendada seedesuutlikkust ja mõjutada negatiivselt elutähtsat imendumisprotsessi.
 • Energiavaru suurenemine. Raamatu „Eating for Energy“ autori Yuri Elkaimi sõnul kulub üldjuhul kuni 80% keha elutähtsast energiast seedimisele. Kui toetada toidu lagundamist ja imendumist, vabaneb tohutu energiahulk, tänu millele kasvab füüsiline aktiivsus ja üldine energiatase.
 • Korrapärase roojamise soodustamine. Seedimise toetamine võib aidata hoida sooles tervislikku keskkonda ja seeläbi leevendada aeg-ajalt esinevat kõhukinnisust ja ebakorrapärast roojamist.
 • Seedesüsteemi, veresoonte ja kudede puhastamine.
 • Vere ja rakkude toitmine.
 •  Ainevahetuse taaskäivitamine.

Seedeensüüme eritatakse kogu seedekulglas ja nende ülesanne on lagundada söödud toit toit- ja jääkaineteks. Enamikku seedeensüüme toodab pankreas, ent keskne roll on ka maksal, sapipõiel, peensoolel, maol ja käärsoolel. Need ensüümid võimaldavad tarbitud toidus leiduvatel toitainetel vereringesse imenduda ja jääkaineid kõrvaldada. Inimese seedeensüümid on lipaas, proteaas, amülaas, ptüaliin, pepsiin ja trüpsiin.

Toiduensüüme saame toortoidust ja tarbitavatest ensüümlisanditest. Seedeensüümide allikaks on toortoit. Kuna aga toortoit sisaldab piisavalt ensüüme vaid selleks, et konkreetne söödud toidupala läbi töödelda, peame seedimise toetamiseks kasutama ensüümlisandeid. Saadaval on mitmesuguseid ensüümlisandeid, seetõttu on oluline mõista ensüümtoodete erinevusi ja veenduda, et tarbite enda vajadustele sobivaimat ensüümtoodet.

See on õigustatud küsimus, sest tihti ei ole kõikvõimalike toidulisandite tarvitamisel võimalik mõõta toote või kuuri efektiivsust ja tulemuslikkust, v.a kui ei tehta vastavaid vereanalüüse enne ja pärast toote kasutamist või kuuri läbimist. ZenCleanzi toodete võlu seisneb selles, et nende toimet ja tulemuslikkust on võimalik näha erandkorras juba samal päeval, aga reeglina järgmiste päevade väljaheidete järgi: organismipuhastuse korral sisaldab väljaheide sooleseinte külge jäänud jääkaineid ja maksapuhastuse korral võime reeglina näha sapiliiva või sapikivide algeid, mida keha pärast puhastust väljutama hakkab. See, millised muutused leiavad aset enesetundes, on individuaalne ja seda tuleb osata iseseisvalt märgata. Garantii aga saame anda sellele, et keha läbis tõepoolest mehaanilise puhastuse.

 

See, kui mitu korda keegi ühe aasta jooksul puhastusi läbib, on isiklik eelistus ja tunnetus. On inimesi, kes teevad puhastuskuuri läbi aastas ühe korra, ja on neid, kes teevad iga kuu. Meie soovitus on läbida mõlemad puhastused minimaalselt kord aastas. Kui aga inimese elustiil ja igapäevased valikud ei ole võib-olla kõige tervislikumad, soovitame teinekord puhastuskuuri teha ka kaks korda aastas.

Mõlema ZenCleanzi puhastuse puhul tuleks eelkõige arvestada, et see on aeg iseendale. Tuleks leida selline aeg, kus ei ole ühtegi töökohustust kaelas. Samuti soovitame mitte aktiivselt lastega tegeleda ning võttagi need päevad ainult lõõgastumiseks, iseendasse vaatamiseks, lugemiseks ja puhkamiseks. Puhastus ise on küll ühepäevane, aga sellele eelneb ja järgneb kahepäevane protsess, mis teeb puhastuse kogupikkuseks ideaalis viis päeva, millest ainult üks päev tuleks olla rahulikult iseendaga maailmast eraldatuna.

Ensüümid ehk fermendid on valgud, mis osalevad organismi kõikides keemilistes reaktsioonides ja protsessides neid vallandades ja kiirendades. Ensüüme on organismis 5000 ringis. Iga eri tüüpi ensüüm lahendab spetsiifilist ülesannet, näiteks aitavad ensüümid lagundada süsivesikuid suuõõnes, lõhustavad valke peptiidideks ja aminohapeteks, lõhustavad piimasuhkrut ehk laktoosi, lõhustavad toidurasvu jne. Ensüümidest sõltuvad südame töö, hingamine, mõtlemine, organismi sisemise tasakaalu hoidmine, normaalne kehakaal jne. Ilma ensüümideta ei toimu toitainete lõhustamist ja omastamist isegi kõige ratsionaalsema toitumise juures. Ilma ensüümideta ei jõua toitained verre, rakkudesse ja kudedesse ning kui ensüümid lõpetavad toimimise, siis me lihtsalt sureme.

Fermenteerimine on protsess, mida inimkond on juba ammustest aegadest kasutanud toidu säilitamiseks, aga ka alkoholi tootmiseks. Selle protsessi käigus muutuvad suhkrud, eeskätt laktoos ja glükoos teistsugusteks ühenditeks ning ühtlasi toodetakse energiat fermentatsioonis osalevatele mikroorganismidele ehk bakteritele ja pärmile, mis tekitavadki fermenteerimiseks vajaliku piimhappekäärimise ja ka etanoolkäärimise. Fermenteeritud ehk hapendatud toitudeks, mida maailma erinevates piirkondades tarvitatakse, on näiteks hapuleib, hapendatud piimatooted, hapendatud kapsas, hapendatud seened ja kurgid, fermenteeritud sojatooted, kimchi, samuti miso ja tempeh.

Jah, võib. Oleme märganud, et osal inimestel on raske puhastust ühe päeva jooksul läbi teha, mistõttu on täiesti okei jaotada puhastus kahele päevale. Eesmärk on puhastada keha, mitte sundida seda ebamugavasse olukorda või suisa oksendamiseni. Ainus, mida tuleb meeles pidada, on see, et kui jaotad puhastuse kahele päevale, oled tahke toiduta ühe päeva asemel kaks päeva ning seetõttu pikeneb ka kogu ülejäänud puhastusprotsess.

Alustada tuleks sellest, et kõiksugu ootused maha keerata ning enda peast eemaldada. Ootused valmistavad alati pettumust, kui need mingil põhjusel ei täitu. Kõik inimesed on individuaalsed ja nende kogemused unikaalsed ning midagi otseselt oodata ei ole mõistlik. Saame garanteerida, et toimub mehaaniline keha puhastus, kuid see on ka kõik, mida võime lubada. Küll aga on teatud muutused, mida kliendid on veel kogenud. Näiteks märgatakse, et pärast puhastuskuuri on sageli rohkem energiat, kaob magusaisu, kaldutakse tervislikumate toiduvalikute poole, langeb kaal ja tugevneb immuunsus.

ZenCleanzi puhastused võivad tuua esile kaalulanguse, kuid tegemist ei ole kaalulangetustoodetega.

Otseselt vastunäidustusi ei ole, aga me ei soovita raseduse ajal puhastusi läbida. Sama kehtib ka imetavate emade kohta, aga väikese erandiga. Kui laps on juba suurem, alates kolmandast eluaastast, võib ema puhastust teha, sest lapsel on selleks ajaks välja kujunenud enda isiklik mikrobioom ja immuunsüsteem, mis aitavad tal paremini tulla toime ema kehast väljuvate toksiinidega.

Jah, võib ikka. Kuid oluline on jälgida, et lapsel oleks hea üleüldine energiatase, sest vastasel juhul võib puhastuse läbimine olla päris intensiivne. Lisaks tuleks väga noorte laste puhul veenduda, et puhastuseks on päriselt ka vajadus. Selleks soovitame pöörduda mõne hiina meditsiini arsti poole, kes oskab vastavalt diagnostikale seda öelda ja määrata ka sobiva puhastuse.

Ei, ZenCleanzi puhastuste ajal ei ole tahke toidu söömine soovitatud ega ka ette nähtud. Puhastuse ajal tarvitatakse ainult karbis olevaid tooteid ja küllaldaselt ingveriteed.

Tuhandete klientide tagasiside põhjal saame öelda, et reeglina puhastuse ajal näljatunnet ei teki. Kõht on pigem isegi punnis ning ka toodetes on teatud määral toitaineid ja kaloreid, mis aitavad tühja kõhu tundel mitte tekkida. Mõistus võib küll vahelduva eduga tahta süüa, kuid füüsilises mõttes on kõht puhastuse ajal pigem täis.

Puhastuse läbimine ei ole otseselt füüsiliselt kurnav, küll aga kogeb umbes pool klientidest väsimust ning mõnel tekib isegi vajadus päeva jooksul paar korda tukastada või suisa magada. Sellistel juhtudel tuleks enda keha kuulata ning tõesti ka puhata.

Me soovitame puhastuse ajal mitte töö või muude igapäevakohustustega tegeleda. See on päev iseendale. Kindlasti ei soovita me samal päeval trenni teha. Kuigi umbes 20%-l puhastujatest on enesetunne nii hea, et tekib tahtmine korraga tekkinud energiapuhangut liikumisse rakendada, siis seda me siiski ei soovita.

Loomsed produktid, eelkõige liha ja kala, aga ka munad ja piim on raskemini seeditavad ning pH-tasemelt meie maole happelised. Tihtipeale võtab loomsete toitude seedimine kauem aega ning kurnab keha rohkem kui kergem, taimne toit. Seetõttu soovitamegi kaks päeva enne puhastust olla kergema ja taimsema toidu peal, et puhastuse päevaks oleksid soolestik ja magu võimalikult tühjad.