CLEANSIFY PODCAST

Let your voice be heared
Täistaimetoitlasest toitumisnõustaja Eliis Salm jagamas teadmisi, teadusuuringuid ja kogemust täistaimetoitlusest, veganlusest ja sellest, kuidas meie toidulaud mõjutab planeeti ja keskkonda

Saatekülaliseks on Eliis Salm, kes on koolitaja, Eesti Vegan Seltsi toitumisnõustaja ja Tallinna Tehnikaülikool turunduse ja majandus valdkonna lektor. Lisaks õpetab ta eetika, vastutuse ja jätkusuutlikkuse kursust magistriprogrammides ning koordineerib TalTechi rohetegevusi. Eliisil on kõrgharidus tervisedenduses spetsialiseerudes toitumisnõustamisele. Ühtlasi on Eliisil turundusalane magistrikraad fookusega tarbijakäitumisel ning kommunikatsioonil. Eliis pakub Eesti Vegan Seltsis toitumisnõustamise teenust, mis on mõeldud neile, kellele pakub huvi taimne toitumine. Nende seas on neid, kes teevad alles esimesi samme veganluse rajal või kes on juba pikaajalised taimetoitlased, kuid mingil põhjusel mures, kas menüü on piisavalt täisväärtuslik. Ta on koostanud hulgaliselt täistaimseid menüüsid, koolitanud tervisliku taimetoitluse osas vegan kokkasid Tallinna Teeninduskoolis ning viinud läbi mitmeid tervise- ja toitumise teemalisi loenguid koolides, kõrg- ja ametikoolides ning tuntud Eesti suurettevõtetes.

Saates on sisse toodud ka teadusuuringuid taimse toitumise kohta ning uurime välja, et kui kasulik siis veganlus ikkagi lõpuks on inimesele ning planeedile?!

Podcastis räägime:

– mida tähendab täistaimetoit ja veganlus
– kuidas täistaimetoit võib aidata enamike haiguste korral
– millele tuleks toidulaua valikul tähelepanu pöörata
– kus toidust saame kätte mineraalid ja vitamiinid
– kuidas mõjutavad meie toitumisharjumused planeeti ja keskkonda
– miks tekitab punane- ja töödeldud liha meie kehas vähki
– millistele vitamiinidele ja mikrotoitainetele tuleks igapäevaselt tähelepanu pöörata
– kui palju mõjutab põllumajandustööstus planeeti
– kuidas igaüks saab oma valikutega muuta ennast ja maailma paremaks
– kas taimetoitlus on kõikidele mõeldud ja sobiv
– ja palju muud põnevat!

Saadet saad kuulata siin:
Jaga head sisu: