Cleansify ARTIKLID

Millised sümptomid viitavad maksa sulgunud energiale? VÕI Kuidas saada aru, et maksa energia on sulgunud?

Maksa tähtsus organismis 

Hiina meditsiini järgi on organismi üheks tähtsamaks organiks maks, kuna selle ülesandeks on kehas qi ehk eluenergia liikumas hoidmine. Mõnikord nimetatakse seda ka organismi keemialaboriks ja kaitsekilbiks. Hiina meditsiini doktor Rene Bürkland sõnab, et igal aastaajal on energia aktiivne mingis kindlas organis ja kevadel kannab organismi üles äratajana ja käima lükkajana kõige tähtsamat rolli just nimelt maks. Et oma ülesandega toime tulla, peab maksa energia olema aktiivne ja liikuma kehas takistusteta.

Miks on oluline maksa puhastada?

Maksal on üle 500 erineva funktsiooni, millest eriti olulised on vere puhastamine, toksiinide kehast välja viimine ning rasvade lõhustamine. Kui maksa energia mingil põhjusel seisma jääb, hakkab organism sellest mitmesuguste sümptomitega märku andma. Maksa puudulik funktsioneerimine ja maksahaigused võivad olla heaks kasvulavaks tegelikult väga paljudele terviseprobleemidele, sest mingist hetkest alates ei jõua maks enam viiruseid neutraliseerida, toksiine väljutada ja need mürgid ning põletikud hakkavad mõjutama ka teisi organeid. 

Siinkohal on oluline teada, et maks ei anna oma kehvast tervisest valuga märku (nagu seda teeks nt neerud või haiget saanud käsi/jalg), mistõttu ei pruugi inimene isegi teada, et tal on maksaga probleemid. Seepärast on hea teha regulaarselt maksapuhastust, mis sobib ideaalselt kevadesse – puhasta organism ja maks, et järjest värskelt valmivate vitamiinidega seda toitma hakata. ZenCleanzi Forgive maksapuhastus sisaldab 40 erinevat sorti köögivilju, puuvilju, seeni, maitsetaimi, vetikaid ja patenteeritud piimhappebaktereid, mis on olenevalt taimesegust läbinud 1 kuni 3-aastase fermenteerimisprotsessi. 1-päevane maksapuhastuskuur toetab maksa tööd ja aktiveerib toksiinide ning jääkainete väljutamise sapikanalitest.

Mis viitab sellele, et maksa energia on kinni jäänud?

Doktor Rene Bürkland sõnab, et maksa energia seiskumine mõjutab põhimõtteliselt kogu keha ning selle sümptomid võivad olla erinevad. 

  • Lihased ja kõõlused. Maks vastutab lihaste ja kõõluste eest, toetades ja toites neid. Kui maksa energia on tugev ning liigub vabalt, siis on sidemed ja kõõlused elastsed – inimene on painduv ja liigub sujuvalt. Maksa energia seiskumine põhjustab lihaste spasme, krampe, tõmblusi ja tikke ehk väikesi lihastõmblusi suu- või silmanurgas.
  • Pea piirkond. Maksa energia liigub igas suunas ja peab tõusma ka pähe, et anda ajule energiat. Kui maksa kuumust liigub üles liiga palju, põhjustab see peavalu, eriti pealae- ja oimupiirkonnas. Maksa energia seiskumine võib väljenduda ka silmadetaguse valu, pearingluse, unetuse või tinnitusena ehk vilina ja kohinana kõrvades. Maksa yin niisutab ja toidab silmi. Selle vähesus põhjustab silmade kuivust, valulikkust, sügelust ja punetust. Kui lisaks yin’i vähesusele on palju maksa kuumust, võivad silma veresooned lõhkeda ja silmad muutuda punaseks. Maksa energia vähesus võib põhjustada nägemishäireid, näiteks kanapimedust, silmade udusust ja virvendust. Maks vastutab ka neelu- ja kõripiirkonna eest. Maksa energia seiskumine selles piirkonnas väljendub nn ploomikivi sümptomina: kurgus võib tunda tükitunnet, kuigi seal midagi pole.
  • Rinna ja kõhu piirkond. Rinnapiirkonnas maksa energia seiskumise tõttu tekib tunne, justkui oleks vits tugevalt ümber rindkere tõmmatud. Alateadlikuks ja loomulikuks reaktsiooniks sel puhul on sagedane ohkamine. Maks toetab ka hingamisfunktsiooni. Ärritumise või vihastumise korral blokeerib maksa qi energia liikumise kopsudes – inimene ei suuda korralikult välja hingata, tekib hingamisraskus, õhupuudus ja raskustunne rinnus, emotsioonidest tingitud astmaatiline hingamine.Maos aitab maksa energia alustada seedimisprotsessi. Kui maksa qi seiskub maopiirkonnas, on tüüpilisteks sümptomiteks ebamugavus- ja raskustunne ülakõhus, iiveldus, oksendamine ja luksumine. Maksa energia aitab ka soole sisu edasi liigutada. Energia seiskumine selles piirkonnas väljendub puhituse, gaaside ja spastiliste või kramplike valudena. Maksa qi nõrkuse korral kipub toit maos seisma jääma ega seedu korralikult. Maksal on väga suur roll naiste tervise juures: maksa qi hoiab emakas energia liikuvana, maksa veri toidab ja tugevdab emakat. Maksa qi seiskumine võib põhjustada menstruatsioonivalusid, PMS-sündroomi, ärrituvust, pinget ning valulikkust rindades.  
  • Vaimne tervis. Igal organil on ka oma vaimne aspekt, mille eest ta vastutab. Maksa vaimne aspekt hun on seotud unistamise, tulevikku vaatamise ja eesmärkide seadmisega elus. Hun tähendab eesti keeles eeterlikku hinge või vaimu. Kui see on normaalses seisus, suudame püstitada endale reaalselt saavutatavaid eesmärke, unistada ja mõttes tulevikku rännata. Kui maksa energia kinni jääb, muutub hun nõrgaks. Selle tagajärjeks on depressioon – inimesel kaob ära see, mille nimel elada. Depressioonis inimesel puuduvad unistused, ta ei leia oma elul mõtet ega näe, kuhu poole liikuda. Teine äärmus on see, kui hun muutub liiga aktiivseks: ideid, mõtteid ja plaane tuleb kogu aeg peale, kuid neid on raske realiseerida ning tekib pidev rahutus.

Kuidas maksa funktsioneerimist toetada?

Laias laastus saab maksa tööd toetada – seda puhastada ja tugevdada – kahel viisil: õigete toitainete ning piisava liikumisega. 

Taimedest toetavad maksa tööd näiteks kevadine vitamiinipomm karulauk, laugulised, sibul, küüslauguvõrsed, jänesekõrv, piparmünt, aedkrüsanteem, kibuvitsaõied, mandariini ja teiste tsitruseliste koored ja roosiõied. Viimased mõjutavad näiteks kõige enam emakat ja munasarju. Lähemalt saad maksa ja erinevate taimede koosmõju kohta lugeda siit. Tasub aga meeles hoida, et kõike peab olema mõõdukalt, näiteks liigne hapu tarbimine hoopis blokeerib maksa energia liikumise. 

Kehaliselt toetavad maksa tööd tegevused, mis panevad kergelt higistama ning vere ja energia kehas liikuma, nt qigong’i harjutused ja venitused roiete piirkonnale.  

Selleks, et minna suvele vastu energilise ning tervena, oleme loonud Sulle spetsiaalse maksapuhastuse kombo, mis praegu on ka väga hea hinnaga. Soovitame alustada maksa jääkainetest puhastamisest, tehes läbi ZenCleanzi FORGIVE 1-päevase maksapuhastuse. Seejärel turguta oma keha nii värske toidu ja taimede väe kui ka spetsiaalse Ecoshi maksakompleksiga

ZENCLEANZ 1-day detox KITS

STTART LIVING HEALTHY and  some more stuff!

Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

INTESTINAL CLEANSE

ZENCLEANZ ONE

This 1-day intestinal cleanse addresses the whole length of the digestive tract. It is made of a wide selection of super enzymes to complete the digestion of all undigested material that could have stuck to your intestinal wall over the years … and sweep it all out!

199 €

LIVER CLEANSE

ZENCLEANZ FORGIVE

This 1-day cleanse focuses on the liver. The liver is a filter responsible for eliminating anything from within the body that doesn’t belong there; Everything that reaches the bloodstream from the nutrients that pass through the small intestine lining, the air we breathe and everything that comes in touch with our skin. It is imperative to cleanse it!

199 €

ZENCLEANZ TOOTED
DETOKS, MIS ON LIHTSAM, SÜGAVAM JA TARGEM!