Cleansify ARTIKLID

Mida Cleansify kehapuhastuse komplektid tegelikult sisaldavad?

Cleansify organismipuhastuse ja maksapuhastuse komplektide näol on tegu sajaprotsendiliselt loodusliku detox-puhastuskuuriga, mida ka eesti arstid ja toitumisspetsialistid heaks kiidavad. Detox kipub olema meie inforuumis veel üsna laialivalguv termin, millega tähistatakse sageli ka tavalist soole pealiskaudset loputamist sinna kogunenud toidumassist, ent organismi (sooltesse ning organitesse) ladestub tegelikkuses palju enam jääkaineid, kui oskame arvata. Detox ehk detoks on keha puhastamine kõigest kahjulikust, mis imendub meie organismi läbi ümbritseva keskkonna (kokkupuude kemikaalidega, passiivne suitsetamine, sissehingatavas õhus lendlevad kahjulikud ained jm) ja otseselt meie elustiili tõttu (ebatervislik või mittesobiv toit, kosmeetika, toidulisandid jm) ja ladestub soolestikku pikaajaliselt.  

Organismipuhastus, mis on ka ise puhta koostisega

Kui tunned, et just organismipuhastus on see, mida su keha praegusel hetkel enim vajab, siis tuleks seda teha võimalikult kvaliteetselt, kasutades vaid kõige puhtamaid abivahendeid. Cleansify organismipuhastuse ja maksapuhastuse komplektid koosnevad ainult Taiwani mahekasvatusest pärit toorainest. Nii puhastuste komplektid kui ka üksikud tooted sisaldavad arvukalt pikaajalise fermentatsiooni käigus eraldunud ja tekkinud ensüüme, mis lõhustavad ja pehmendavad soolestiku seinale kogunenud jääkaineid ning mõjuvad positiivselt soolestiku mikrobioomile. Traditsioonilise fermenteerimise käigus eraldunud ensüümide kontsentratsioon on väga kõrge ja ensüümid on kehale hästi omandatavad. Mida täpsemalt Cleansify kehapuhastuse komplektid sisaldavad ja kuidas kehale positiivselt mõjuvad?

Sinu keha parimad eluaegsed sõbrad – ensüümid

Nii organismipuhastuse kui ka maksapuhastuse efektiivsus tuleneb eelkõige neis sisalduvatest ensüümidest. Kõige lihtsamalt öelduna on ensüümide näol tegu valkudega, mis osalevad organismi kõigis keemilistes reaktsioonides ja protsessides, neid vallandades ja kiirendades. Ensüüme on organismis 5000 ringis. Iga ensüüm lahendab n-ö oma ülesannet – lagundab süsivesikuid, lõhustab laktoosi, toidurasvu jne. Suures pildis sõltub ensüümidest südame töö, hingamine, mõtlemine, organismi sisemise tasakaalu hoidmine, normaalne kehakaal jne. Ilma ensüümideta ei toimu toitainete lõhustamist, omastamist ja samuti ei jõua verre eluks vajalikud toitained. Kui ensüümid enam organismis ei toimi, siis organism sureb. Seega on nende funktsiooni hea tervise juures võimatu alahinnata. Ensüümidest ja seedimisest oleme pikemalt kirjutanud siin.

Detox soolestikule

Organismipuhastuse 5 võimsat koostisosa

Cleansify brändi organismipuhastus ZenCleanz ONE on ühepäevane detox, mis mõjub kogu seedetraktile. See koosneb paljudest erinevatest superensüümidest. Täpsemalt sisaldab organismipuhastus enam kui 150 sorti köögivilju, puuvilju, seeni, maitsetaimi, vetikaid ja patenteeritud piimhappebaktereid, mis on läbinud kolmeaastase fermenteerimisprotsessi. Seega on Cleansify organismipuhastuse näol tegu üdini loodusliku detox’iga. Võimas toorainete komplekt hakkab lagundama aastate jooksul soolestikku jäänud kattu. Puhastuskomplektis sisalduvad kiudained transpordivad omakorda kõik lõhustunud jääkained organismist välja. Organismipuhastuse komplekt koosneb kiudainerikastest tablettidest, pulberensüümist ja vedelensüümist. Ensüümid omakorda on paljude looduslike taimede ning viljade essents. Enamik puhastuskuuri komponentidest on tuntud ning levinud ka meie toidulaual, mõnesid supertoiduaineid leiab kõige täisväärtuslikumal kujul aga ainult Aasiast.

Cleansify one organismipuhastus
Pildi autor: Eneli Riim

Nagu öeldud, koosneb organismipuhastus väga paljudest koostisosadest, ent toome siinkohal neist välja viis.

  • Õun. Juba Vanas-Kreekas hinnati õuna selle tervislike omaduste poolest. Kuulus arst Hippokrates soovitas õuna südamenõrkuse, soolte häirete ja neeruhaiguste puhul. Õuntes sisaldub tõepoolest suurepärane komplekt vitamiinidest ja mikroelementidest, näiteks leidub küpses õunas ohtralt kaltsiumi, magneesiumi, kaaliumi ning kiudaineid, mis kõik on vajalikud organismi normaalseks toimimiseks. Samuti ergutab õun maomahla, sapi ja teiste nõrede eritumist, mis soodustavad omakorda toidu seedimist. Õunas sisalduvad pektiinid eemaldavad kehast toksiine, raskemetallide soolasid ja kolesterooli. 
  • Papaia. Seda puuvilja kutsutakse ka inglite viljaks, mis kaitseb ka raskete haiguste eest – näiteks on Florida ülikooli teadlased teinud kindlaks, et papaia aitab ära hoida rinna-, maksa-, kopsu- ja pankreasevähki. Papaia sisaldab suurel hulgal A-, B-, C- ja G-vitamiini, lisaks rauda ja kaltsiumi. Nigeeria ülikooli teadlased on avastanud, et papaiadel on ka antibiootiline mõju. 
  • Aedseller. Selleri kasulik mõju tervisele on kinnitust leidnud arvukates uuringutes. Sisaldab rohkelt kiudaineid, mis aitavad langetada vere kolesteroolitaset, ja ftaliite, mis stimuleerivad sapimahlade eritumist, vähendavad stressihormoonide tootmist ja laiendavad veresooni, aidates parandada vereringet ja langetada vererõhku. Lisaks on selleris leiduvatel ühenditel kindlaks tehtud nii põletike- kui ka vähivastane toime. 
  • Kiivi. Tänu oma suurele C-vitamiini sisaldusele leevendab kiivi astma sümptomeid, kiivis sisalduvad kasulikud ensüümid alandavad vererõhku ning kiudained toetavad seedimist. Kiivid on erakordselt rikkad ka üldist immuunsüsteemi toetavate toitainete, sealhulgas C-, E-, K-vitamiini ja folaadi, aga ka karotenoidide, kiudainete ja fütokemikaalide poolest. 
  • Mustikas. Mustikas on arvatud maailma 130 kõige tervislikuma toiduaine hulka. Võib öelda, et mustikad toovad hea silmanägemise ning viivad kehast mürkained. Mustikas sisaldab nii veeslahustuvaid kui ka mittelahustuvaid kiudaineid, mis on head seedetrakti toetajad. Need toimivad justkui harjakesed, mis pühivad endaga kaasa ebavajalikud jäägid seeditud toidust. Marjad on üleüldiselt seedeelunditele väga kasulikud, kuna soodustavad mao ja soolestiku rütmilist kokkutõmbumist ja lõtvumist, tänu millele tühjeneb soolestik paremini. Lisaks toimivad just mustikad looduslike prebiootikumidena ehk toidavad meie soolestiku häid baktereid, mis omakorda tugevdavad üldist tervist ja hoiavad ka meele rõõmsa.

Detox maksale

Maksapuhastuse 5 võimsat koostisosa

Cleansify brändi maksapuhastus ZenCleanz FORGIVE on detox sinu maksale – see toetab maksa funktsiooni, puhastades verd mürkidest ja soodustades kõige mittevajaliku väljutamist. ZenCleanz Forgive maksapuhastus sisaldab enam kui 150 sorti köögivilju, puuvilju, seeni, maitsetaimi, vetikaid ja patenteeritud piimhappebaktereid, mis on läbinud kolmeaastase fermenteerimisprotsessi.

Pildi autor: Alice Märtin

Maksapuhastuse komplektis sisalduvad ensüümid puhastavad soolestikku ja aitavad kaasa maksast jääkainete väljutamisele. On paratamatu, et sapijuhadesse koguneb aja jooksul mineraale, mis võivad lõpuks ladestuda sapiliivaks ja -kivideks, põhjustades terviseprobleeme. Organismipuhastus sisaldab ensüüme, mis pehmendavad sapikivide algeid ja sapikanaleid ning aitavad kaasa sapierituse aktiveerumisele. Tänu puhastusele võivad paraneda paljud maksafunktsioonid, mis on otseselt seotud mürk- ja jääkainete eritamisega ning rasvade ja valkude seedimisega. Maksapuhastuskomplekt koosneb vedelensüümidest, organismi puhastavat ensüümi sisaldavast vedelikust, pulberensüümist ja ensüümilisandist.

Alljärgnevalt toome välja 5 supertoiduainet maksapuhastusest. 

  • Ananass. Ananassis sisalduv ensüüm nimega bromelaiin on tugeva põletikuvastase toimega, lisaks sellele sisaldab ananass rohkelt C-vitamiini (võimas antioksüdant), K-vitamiini (reguleerib kehas kaltsiumi imendumist) ja mangaani (oluline mineraal sidekudede ja luude tervise tagamiseks, tasakaalustab närvisüsteemi.  
  • Kõrvits. Sageli kahetsusväärselt vähe tähelepanu saav kõrvits on tegelikult ravimköögiviljade hulgas tähtsal kohal, kus see on kõrgelt hinnatud ainevahetuse ja seedimise toetajana. Kõrvits parandab ka südame tervist, aitab langetada kaalu ja kolesterooli. Mineraalainetest sisaldab kõrvits kaaliumi, magneesiumi, kaltsiumi, rauda, vaske, fosforit ja koobaltit. Kõrvitsast võib leida märkimisväärselt  B-rühma vitamiine ja karotiini, samuti E-, C-, A-vitamiini. Organismipuhastuse seisukohalt on kõrvits samuti väga oluline vili, kuna selles leiduvad kaaliumiühendid eemaldavad organismist liigseid sooli ja vett. 
  • Spinat. Võib öelda, et spinat on toit, mis pole liha, aga annab sama palju rauda. Spinatil on võime taastada inimese energiavarusid ning parandada vere kvaliteeti ehk anda meile rohkem elujõudu. Spinatis leidub rohkelt rauda, mis aitab reguleerida hapniku transportimist, punaste vereliblede tööd meie veres ning on tähtsaks ühendiks mitmete ensüümide koostises. 
  • Greip. Greip on organismipuhastuse vältimatu koostisosa. Nimelt on teadlaste sõnul just greip sinu maksa üks lemmiktoiduaineid, kuna see on suurepärane vahend kantserogeensetest ainetest puhastumiseks: greibimahl aitab maksast väljutada kantserogeene ja muid toksiine. Lisaks on greip rikas ka C-vitamiini ja teiste antioksüdantide poolest, mis omakorda kaitsevad rakke kahju tekitavate vabade radikaalide eest. 
  • Mooruspuu mari. Hiina meditsiinis on mooruspuu koos oma lehtede, marjade ja koorega kõrgelt hinnatud, kuna on tulvil olulistest vitamiinidest ja mineraalainetest. Enim leidub mooruspuu marjades kaaliumi, mis toetab lihaste ja närvisüsteemi normaalset tööd ning aitab säilitada vererõhu normaalse taset. Samuti on kuivatatud mooruspuumarjad rikkalikuks kaltsiumiallikas – kaltsium on vajalik, kuna hoolitseb luude ja hammaste tervise eest, toetab seedeensüümide tootmist ja energia ainevahetust.
ZENCLEANZ 1-day detox KITS

STTART LIVING HEALTHY and  some more stuff!

Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

INTESTINAL CLEANSE

ZENCLEANZ ONE

This 1-day intestinal cleanse addresses the whole length of the digestive tract. It is made of a wide selection of super enzymes to complete the digestion of all undigested material that could have stuck to your intestinal wall over the years … and sweep it all out!

199 €

LIVER CLEANSE

ZENCLEANZ FORGIVE

This 1-day cleanse focuses on the liver. The liver is a filter responsible for eliminating anything from within the body that doesn’t belong there; Everything that reaches the bloodstream from the nutrients that pass through the small intestine lining, the air we breathe and everything that comes in touch with our skin. It is imperative to cleanse it!

199 €