Cleansify ARTIKLID

Kuidas su naha tervis on seotud soolestikuga?

Oleme varasemalt palju rääkinud, kuidas puhastus võib inimese organismi erinevatest külgedest mõjutada. Siiani me pole aga veel pikemalt kirjutanud sellest, kuidas meie soolestik mõjutab üleüldist naha tervist.

Kas oled märganud, kuidas nahk tundub mõnikord tuhm, kuiv ja elutu? Hoolimata erinevate nahahooldustoodete proovimisest, on paljud naised siiski välja toonud asjaolu, et sära nende nahale, ja eriti näonahale, ei ole võimalik alati nii lihtsalt tuua. Võrrandisse lisandub ka elujõu kaotanud naha jaoks loodud toodete (kreemid, õlid, seerumid jne) kvaliteet ja tooraine puhtus või üleüldine koostis. Aga kas sa teadsid, et soovitud sära taga võib peituda hoopis sinu soolestik, täpsemalt soolestiku tervis?

Nahaprobleemid ja soolestik

Inimese soolestik mängib olulist rolli üldise tervise ja heaolu säilitamisel. See vastutab toidust saadavate toitainete imendumise ning jääkainete eemaldamise eest meie kehast.

Kui soolestiku mikrobioomi kooslus on tasakaalust väljas, võib see põhjustada erinevaid nahaprobleeme, nagu akne, rosaatsea, ekseem ja psoriaas. Paljude nahahaiguste avaldumisel on oluliseks teguriks põletik ja just soolestiku mikrobioom mängib olulist rolli põletiku reguleerimisel kehas.

Nüüd võib sul tekkida küsimus, et kuidas siis toetada oma soolestiku tervist ja aidata seekaudu nahal terveneda? Üks võimalus on teha läbi soolepuhastus, kasutades organismipuhastuse komplekti, mis koosneb fermenteeritud taimsetest koostisainetest ja suurest kogusest kiudainetest.

Fermenteeritud toidud

Fermenteeritud toidud on toidud, mis on läbinud fermentatsiooni protsessi. ZenCleanzi toodete puhul on tegu pea kolme aasta pikkuse fermentatsiooniga, mis hõlmab toidus sisalduvate suhkrute loomulikku lagunemist bakterite ja pärmide abil. See protsess mitte ainult ei säilita toitu, vaid loob ka kasulikke ensüüme, B-vitamiine ja probiootikume, mis saavad tänu sellele hakata kehas kenasti oma rolle täitma.

Seega üks paremaid viise naha tervise edendamiseks on oma mikrobioomi toetamine. Seda saab teha mitmel viisil, toome siinkohal välja mõned neist.

  • Tasakaalustatud toitumine, mis sisaldab piisavas koguses kiudaineid, puu- ja köögivilju ning fermenteeritud toite. Soovitatav nädalane kiudainete kogus on minimaalselt 25 g. Samuti soovitatakse süüa nädala jooksul erinevaid taimseid saaduseid 30-40 tükki. See kõik aitab pakkuda meie mikrobioomile vajalikke toitaineid ja probiootikume, et see saaks hästi toimida.
  • Erinevate keemilisi ühendeid sisaldavate seepide ja muude kemikaalidest tulvil olevate ilutoodete vältimine, kuna ka need võivad kahjustada naha loomulikku kaitsebarjääri ja seekaudu ka mikrobioomi.
  • Stressi vähendamine näiteks läbi liikumise, teadlikkuse ehk suurema kohaolu ja meditatsiooni. Pidev stress võib häirida mikrobioomi tasakaalu ja põhjustada nahaprobleeme. Lisaks mõjub stress rängalt ka maksa tervisele.
  • Antibiootikumide ja teiste selliste ravimite kasutamise vähendamine, mis võivad kahjustada su mikrobioomi.
  • Pigem õrnatoimeliste ning selliste looduslike nahahooldustoodete kasutamine, mis toetavad naha loomulikku mikrobioomi. Proovi vältida potentsiaalselt ohtlike kemikaalide kasutamist.
  • Keha puhastamine meie toodetega on üks viis mikrobiooni toetamiseks. Klientide tagasiside ning aja jooksul saadud kogemused on tõestanud, et organismipuhastus tõepoolest aitab naha üldist tervist parandada.

Detoksifikatsiooni saab saavutada mitmel viisil, sealhulgas toitumisalaste muudatuste, toidulisandite tarbimise ja elustiili kohandamise abil. Siiski on oluline tagada, et need meetodid oleksid ohutud, tõhusad ega kahjustaks su mikrobioomi.

Fermenteeritud koostisaineid sisaldav organismipuhastuse komplekt annab soolestikule vajalikud toitained, mis toetavad soolestiku mikrobioomi. See võib omakorda parandada tervist mitmel moel, sealhulgas kinkida kauni, särava jume ning naha üleüldise hea tervise.

Probiootikumid

Teadlased on ka leidnud, et probiootikumide tarbimine 12 nädala jooksul parandas naha hüdratsiooni ja elastsust naistel vanuses 40–65 aastat. Samuti on uuringud näidanud, et kiudainerikas dieet on seotud akne riski vähenemisega. (Kahele erinevale uuringule, mis neid teemasid käsitlevad, leiad viite blogi lõpust.)

Lisaks soolestiku tervise parandamisele võib ZenCleanzi puhastus aidata ka maksal puhastuda, sest maks ja soolestik on omavahel tihedalt seotud. Ühtlasi panustab maks omakorda keha puhastumisse ning on seotud üleüldise naha ilu ja tervisega.

Näiteks kui maks on toksiine täis, võib see põhjustada mitmeid nahaprobleeme, nagu akne, tuhm nahk ja ebaühtlane nahatoon. Meie organismipuhastuse toel on võimalik oma maksa toetada, aidates sellel tõhusamalt ja efektiivsemalt kehast toksiine väljutada ning saavutada seeläbi selgem ja säravam nahk.

Kokkuvõtteks

Kokkuvõttes mängib su soolestiku tervis olulist rolli üldise tervise ja heaolu, sealhulgas naha tervise säilitamisel. Hoolitse oma soolestiku eest, et hoolitseda oma naha eest ja saavutada kaunis, tervisest pakatav väline ning sisemine sära!


Allikad:

  1. Probiotics and Skin Health: A Clinical Study. (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4884775/)
  2. Association between dietary fiber intake and acne vulgaris: a systematic review and meta-analysis of observational studies. (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32175688/)
ZENCLEANZ 1-day detox KITS

STTART LIVING HEALTHY and  some more stuff!

Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

INTESTINAL CLEANSE

ZENCLEANZ ONE

This 1-day intestinal cleanse addresses the whole length of the digestive tract. It is made of a wide selection of super enzymes to complete the digestion of all undigested material that could have stuck to your intestinal wall over the years … and sweep it all out!

199 €

LIVER CLEANSE

ZENCLEANZ FORGIVE

This 1-day cleanse focuses on the liver. The liver is a filter responsible for eliminating anything from within the body that doesn’t belong there; Everything that reaches the bloodstream from the nutrients that pass through the small intestine lining, the air we breathe and everything that comes in touch with our skin. It is imperative to cleanse it!

199 €

ZENCLEANZ TOOTED
DETOKS, MIS ON LIHTSAM, SÜGAVAM JA TARGEM!