Cleansify ARTIKLID

Kuidas pärast seedesüsteemi puhastust toimida nii, et puhastusefekt oleks pikaaegne?

Soolepuhastus tehtud? Tubli! Oled astunud väga suure ja tähtsa sammu parema tervise ja õnnelikuma elu suunas. Et saavutada ja hoida puhastuse maksimaalset tulemust, suuna oma tähelepanu oma organismi sõnumitele ja toidulauale veel ka puhastusjärgsetel päevadel. Loe edasi, miks see on oluline.

Tervis peitub… peensooles

ZenCleanz ONE organismi- ehk soolepuhastus toimub kogu seedetrakti ulatuses alates neelust kuni pärasooleni välja. Kõige rohkem on mõjutatud peensool ning jämesool. „Teadaolevalt toimub peensooles enamiku mikrotoitainete imendumine ning seega on loogiline, et peensoole hea tervis on üldiselt inimese hea tervise aluseks,“ selgitab ZenCleanzi maaletooja Marius Vahter. „Kui minna detailseks, siis peensoole sein on kaetud mikroskoopiliste nagadega, mida nimetatakse hattudeks. Imendumine toimubki nende hattude vahel ja ümber. Kui hattude vahele on kogunenud jääkained, mis sealt edasi ei liigu, siis on ka toitainete imedumine pärsitud.“

ZenCleanz ONE organismipuhastuse käigus hattude vahed puhastuvad ning imendumine paraneb – seda kinnitavad puhastuse läbinud inimeste kogemused. „Märgatakse, et toitude kogused vähenevad, alkohol hakkab väga kergelt pähe, kofeiini mõju suureneb. Kui manustatakse ravimeid, D-vitamiini või muid toidulisandeid, siis ka nende imendumine tõenäoliselt paraneb ning nende mõju on rohkem tunda,“ toob Vahter välja. Seepärast soovitab ta pärast puhastust ka ravimite doosid koos oma perearstiga üle vaadata.

Soolestiku heade bakterite lemmiktoidud

Kuna toitainete imendumine organismis paraneb, on loogiline, et pärast puhastust võiks tarbida võimalikult palju taimset toitu, kus leidub rohkelt vitamiine ja mineraale. Lisaks sisaldub taimedes ohtralt kiudaineid, mis on vajalikud soolestiku hoolduseks. Piisav kogus kiudaineid hoiab soolestiku puhtana ning samuti on just kiudained soolestikus elutsevate heade bakterite „toiduks“. Hoides oma organismi headel bakteritel „kõhu täis“, toodavad nad kehale kasulikke rasvhappeid ja muid vajalikke ühendeid. Naised peaksid päevas tarbima kiudaineid minimaalselt 25 grammi ja mehed 35 grammi. Loe siit, millised toiduained ja kui palju kiudaineid sisaldavad.

Üks viis, kuidas teha oma elu lihtsamaks ja samal ajal garanteerida see, et organism saaks kätte kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalained, on tarvitada kvaliteetseid toidulisandeid. Näiteks hoiab organismi mineraalainete varasalved täis Ambrosia vedelensüüm – supertoit, mis sisaldab suisa 58 taime mineraale ja vitamiine. Tänu taimede pikaajalisele fermenteerimisele on tegu suurepärase toidulisandiga, mida soovitame tarbida just pärast puhastust, et saavutada veel parem ja pikaajalisem efekt.

Soovitame lisada oma toidulauale ka hapendatud toitusid, nagu kimchit, hapukapsast, hapukurki, naturaalselt kääritatud jogurtit ja keefiri. Kui aga hapendatud toidud pole su lemmikud, siis on just vedelensüüm mugav viis, kuidas nende väärt toimest siiski osa saada. Fermenteeritud toitude kasulikkuse saladus peitub selles, et hapendatud toit on kehale biosaadavam ehk toitained imenduvad organismi väga kiirelt ja kergelt, sest osa lagundamisprotsesse, mida inimese seedesüsteem peab enne toitainete imendumist tegema, on juba fermenteerimise käigus tehtud.

Lisaks tekib kääritamisprotsessi käigus efekt, kus selles sisalduvad viljad ei ole enam allergiat tekitavad, välja arvatud ananass. Ambrosia vedelensüüm on segu kodumaistest ja eksootilistest taimedest: selles sisalduvad ananass, papaia, mandariin, greip, kõrvits, tomat, õun, kiivi, pirn, mango, viinamari, mooruspuu lehed, piparmünt, must dattel, šiitake, lillkapsas, viirpuu marjad, mais ja paljud teised taimed. Ambrosiat soovitame inimestele, kes soovivad pärast puhastust toita ja jõustada oma keha erinevate vitamiinide ja mineraalainetega ning muuta oma toitumisharjumusi nii, et mõju oleks päriselt märgatav ja pikaajaline.

8 soovitust, mida veel järgida pärast puhastust

  • Söö aeglaselt ja väikseid portsjoneid. Paras toidukogus on selline, mille puhul ei ole sa pärast söömist loid ega väsinud. Jälgi ka seda, kas söödud toit andis sulle energiat või hoopis väsitas. Kui portsjon oli väike, kuid tunned pärast söömist ikka väsimust, siis see toit sulle hetkel ei sobi. Proovi midagi muud.
  • Söö palju taimset. Soovituslikult võiks 85% toidulauast olla taimne. Mida rohkem erinevaid taimi, seda parem mikrobioomile.
  • Enne sööma minemist või söögi tegemist küsi endalt, mis oleks see söök, mida sa praegu enim vajaksid. Mille järgi keha päriselt ihaleb? Kui õpid seda tunnet kuulama, siis teed edaspidi juba intuitiivselt häid toitumisvalikuid.
  • Kui paned tähele, et ka pärast puhastust soovid pidevalt näksida ja sind tõmbab vähese toiteväärtusega kiirtoidu suunas, siis uuri enda emotsionaalset poolt. Soovitame konsulteerida näiteks holistilise toitumisterapeudiga, kes ei vaata ainult toitumist, vaid näeb inimest tervikuna.
  • Puhastuspäevale järgneval kahel päeval soovitame tarbida sooja vett ja värskelt pressitud juurvilja- ja köögiviljamahla. Vajaduse korral sobib ka soe köögiviljapuljong. Ärge sööge tahket toitu ega jooge ainult vett sel päeval. Vee joomine aeglustab seedeprotsessi ning pikendab väljutamisaega. Mahladest toetavad puhastust näiteks peedi-, nuikapsa-, porgandi-, õuna- ja ingverimahl. Soovitame tarbida just hapukamaid segumahlasid ja vältida magusaid mahlu.
  • Loobu ka kohvist ja kofeiini sisaldavatest jookidest (roheline tee jm), kui energiatase on juba niigi kõrge.
  • Mida kauem suudad hoida seedekulgla tühjana, seda efektiivsem on puhastuskuuri mõju. Seega julgustame tarbima vedelal kujul toitu isegi pikemalt kui kaks päeva pärast ensüümide manustamist.
  • Pea meeles, et kõike tuleb aga teha mõistuse, enesetunde ja vajaduste piires. Kuula oma keha!
ZENCLEANZ 1-day detox KITS

STTART LIVING HEALTHY and  some more stuff!

Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

INTESTINAL CLEANSE

ZENCLEANZ ONE

This 1-day intestinal cleanse addresses the whole length of the digestive tract. It is made of a wide selection of super enzymes to complete the digestion of all undigested material that could have stuck to your intestinal wall over the years … and sweep it all out!

199 €

LIVER CLEANSE

ZENCLEANZ FORGIVE

This 1-day cleanse focuses on the liver. The liver is a filter responsible for eliminating anything from within the body that doesn’t belong there; Everything that reaches the bloodstream from the nutrients that pass through the small intestine lining, the air we breathe and everything that comes in touch with our skin. It is imperative to cleanse it!

199 €