Cleansify ARTIKLID

Kes on mehed ZenCleanz Eesti brändi taga?

Oleme palju kirjutatud oma blogis erinevatest põnevatest isiksustest, kuid senini pole me sulle rääkinud meestest, kes seisavad ZenCleanz Eesti brändi taga – Marius Vahter ja Chris Kala. November on meestekuu ja seepärast on vägagi õige aeg nendega lähemalt tuttavaks saada. Saame meestega lähemalt tuttavaks ja vaatame, mis on nende peamised soovitused, et hoida oma üldtervis korras ja meeleolu positiivne. Põnevat lugemist!

MARIUS VAHTER – MEES, KES TÕI ZENCLEANZ BRÄNDI EESTISSE 

Mina olen Marius ja olen see mees, kes ZenCleanzi otsa kolm aastat tagasi Tai reisil olles nii öelda koperdas. Sai ise katsetatud ning olin tulemusest nii väga vaimustunud, et tekkis plaan jagada seda ka teise sõpradega. Sellest ideest saigi ZenCleanz Eesti.

Mida tähendab sinu jaoks tervis?

Mina jaotan tervise kahte osasse – füüsiliseks ja vaimseks. Olen veendunud, et kui vaime tervis on korras, siis saab ka füüsilise eest kergelt hoolt kanda ning seegi on heas seisus. Samas leian, et vaimse tervise eest hoolitsemine on kordades keerukam, kui füüsilise keha eest hoolitsemine. Seega võib öelda, et tervise eest hoolitsemine, eriti vaimse tervis eest, on sama hästi kui elukutse, millega peab pidevalt tegelema, et „leib“ tervise näol laul oleks.

Mariuse soovitused, kuidas hoida oma üldtervis korras

Isiklikult katsun vaimset tervist korras hoida teisi inimesi ja situatsiooni mõistes, mitte nende peale ärritudes. Tean, et olen selles ikkagist üsna koba, kuid pean ütlema, et edusammud on siiski olnud suured. Teatud hetkedel või situatsioonides läheb ikka korralikult kops üle maksa ja see tekitab häire kohe ka füüsilises kehas näiteks vererõhu tõusu näol, kuid enda kiituseks pean ütlema, et neid situatsioone tuleb ette järjest vähem. Praegu on üldse näha, kuidas inimeste vaimne tervis veab neid alt – ühed kutsuvad kaasmaalasi lamemaalasteks ja teised siis lammasteks vastu. Pada sõimab katelt, nagu vanad eestlased on öelnud, kas pole?

Füüsilist keha hoian tervena seda aeg-ajalt puhastades, jõusaalis ja jalutamas käies ning hommikuti joogat praktiseerides.

zencleanzmehed

CHRIS KALA – MEES, KES KASVATAB HOOGSALT BRÄNDI

Olen Chris Kala. Kirjutanud paar raamatut ja tegutsen podcasti maastikul saatejuhina ning ka podcasterite coachina. Minu roll ZenCleanz Eestis on aidata brändi kasvamisele kaasa, andes endapoolse panuse ZenCleanz Eesti podcasti ja veel mitmesse ettevõtte brändiga seotud tegevusse.

Mida tähendab sinu jaoks tervis?

Minu jaoks tähendab tervis enda keha ehk oma templi eest hoolitsemist. Eelkõige seesmiselt ehk jälgi, mida sa endale suhu paned igapäevaselt. Täisväärtuslik, mikro- ja makrotoitainete rohke toidulaud on ülimalt oluline aspekt meie eludes. Mina lähtun väga suuresti täistaimsest toidulauast ehk plant based wholefood lähenemisest ning viimasel ajal olen hakanud implementeerima ka termini “nutritarian” loogikat ja põhitõdesid enda toitulaual. Oluline on teada, mida sööma peab. Enda keha kuulamine on samuti oluline ning erinevate märkide ja signaalide tõlgendamine on lausa hädavajalik oskus!

Kui kuskilt valutab, tekib lima kurku või kõht on nädalaid kinni olnud või muud taolised nähud hakkavad ennast näitama, siis tasub vaadata oma toidulauale otsa. Ning teinekord nagu me ise ZenCleanz-is ütleme “Tasub oma kehale teha üks korralik restart läbi erinevate puhastuste!”.

3 soovitust, kuidas hoida oma üldtervis korras

1. Vähenda / väldi tervist laastavat ja organismi koormavat heksagoni – nisu, erinevas vormis suhkurt, liigset õli, liigset soola, alkoholi ja liigset loomsete produktide söömist (liha, kala, muna ja piim).

2. Tegele enesearengu ja eneseteadlikkuse kasvatamise ning arendamisega. Õpi ennast kõrvalt vaadatuna vaatlema, et märgata enda triggerpunkte, allasurutud emotsioone, mustreid, uskumusi jne.

3. Liiguta ennast, leia endale sobivad vahendid ja võimalused enda keha liigutamiseks ning treenimiseks.

Suur tänu Mariusele ja Chrisile mõnusa loo eest ja veel suurem tänu meestele selle eest, et nad on andnud Eesti inimestele võimaluse aidata oma keha ja seeläbi parandada ka tervist läbi tõhusate organismipuhastuste! 

ZENCLEANZ 1-day detox KITS

STTART LIVING HEALTHY and  some more stuff!

Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

INTESTINAL CLEANSE

ZENCLEANZ ONE

This 1-day intestinal cleanse addresses the whole length of the digestive tract. It is made of a wide selection of super enzymes to complete the digestion of all undigested material that could have stuck to your intestinal wall over the years … and sweep it all out!

199 €

LIVER CLEANSE

ZENCLEANZ FORGIVE

This 1-day cleanse focuses on the liver. The liver is a filter responsible for eliminating anything from within the body that doesn’t belong there; Everything that reaches the bloodstream from the nutrients that pass through the small intestine lining, the air we breathe and everything that comes in touch with our skin. It is imperative to cleanse it!

199 €

ZENCLEANZ TOOTED
DETOKS, MIS ON LIHTSAM, SÜGAVAM JA TARGEM!