Cleansify ARTIKLID

Kehapuhastuse müüdid ja tegelikkus

Meieni on jõudnud palju küsimusi ja ka muresid organismipuhastuse kohta. Uuritakse, mis see puhastus ikkagi on, kas see viib tõesti välja igasuguseid mürkaineid, kas mitte organid ise seda ei tee, kas tegemist on enda näljutamisega, kas puhastust peab tegema, et kaalu kaotada jne. Sellised mõnes mõttes valearusaamad on jõudnud paljude inimesteni, mistõttu otsustasimegi lähemalt rääkida kehapuhastuse müütidest ja tegelikkusest. Siit artiklist leiad vastused kõikidele eelmainitud küsimustele ja saad organismipuhastusest rohkem teada.

zencleanz_blogi-muudid_ja_tegelikkus-lugemine

KAS TEGEMIST ON ENDA NÄLJUTAMISEGA?

Alustame sellest, et näljutamisega kindlasti tegemist ei ole. Selle küsimuse all mõeldakse enamasti tegelikult seda, kas organismipuhastust peaks tegema sellepärast, et kaalust alla võtta. Meie ise näeme seda pigem nii, et kaalukaotus võib tulla ZenCleanzi puhastusega kaasa. Mis täpsemalt juhtub on see, et soolestik saab puhtaks ja palju jääkained väljub kehast, mis omakorda vähendab kehakaalu.

Kui soolestik on puhas, siis inimene hakkab vähem kaloreid tarbima, sest ta saab kõik vajalikud mikro- ja makrotoitained paremini kätte puhta soolestiku kaudu. Selle tõttu võibki langeda ka kaal, aga seda ei juhtu kõigil. Teha puhastust ainult seetõttu, et kaalust alla võtta, ei ole üldiselt eesmärk omaette. See võib küll olla kellegi eesmärk, aga ZenCleanzi puhastus pole ainult selle jaoks loodud, et inimesed kaalust alla võtaksid. 

Seda teemat ei ole me palju puudutanud, aga tegelikult võib soolepuhastusega ka juurde võtta. Alakaalulisus on mõnikord seotud toitainete defitsiidiga, mis tähendab, et inimene ei omasta süües kõiki toitaineid, sest need lihtsalt ei imendu. Kui soolestik on ZenCleanzi puhastusega puhtaks tehtud, siis imenduvad toitained jälle paremini ja nii võibki ka kaalust juurde võtta!
 
zencleanz_kogemuslugu_Irene

MIDA ZENCLEANZ ORGANISMIPUHASTUS ENDAST TÄPSEMALT KUJUTAB? 

ZenCleanzi kehapuhastus käib nii, et sellele eelneb kaks päeva ettevalmistusaega, mille ajal tuleb süüa kergelt seeditavaid toiduained, ei pea tingimata vähem sööma ja kõhu võib ilusti täis süüa. Puhastuse päeval, kui kiudaineid ja ensüüme tarbitakse, on kõht tegelikult füüsiliselt täis. Näljatunnet tunnevad väga vähesed ja pigem on see selline psühholoogiline probleem, kus inimene on lihtsalt harjunud tihti snäkkima, aga seda ta puhastuse ajal teha ei saa.

Kaks järgmist päeva pärast puhastust soovitame me tarbida värsket mahla, kuid see ei ole kohustuslik, sest ta ei puhasta otseselt rohkem organismi. Pigem tekitavad need kaks mahlapäeva kehas sellise reaktsiooni nagu autofaagia, mis tähendab seda, kui inimene ei söö, siis rakud suunavad enda funktsiooni mittekasulikult kasuliku peale, ehk nad saavad puhastuda. Seega kaks järgnevat mahlapäeva on lihtsalt organismi edasine puhastumine iseenda organite ja rakkude toel, mitte otseselt ZenCleanzi puhastuse toel.

Muidugi inimesed, kes tahavad pärast puhastust teha veepaastu, jätkamaks seda protsessi, saavad seda kindlasti teha, aga siin ei ole jälle tegemist näljutamisega. See on rohkem selline üleüldine keha turgutamine ja sellel on hästi lihtne loogika – anna kehale natukenegi puhkust ja organismi puhastavad funktsioonid taastuvad.

Kui keha tuleb detox protsessist välja siis ta funktsioneerib lihtsalt palju paremini ja efektiivsemalt. See omakorda tekitabki olukorra, kus inimesel on vaja vähem kaloreid süüa, et tunda ennast energilisena. See tekitab jälle situatsiooni, kus kehakaal langeb või siis jällegi tõuseb, sest vitamiinid, valgud, süsivesikud ja rasvad on paremini omastatavad. Lühidalt öeldes on puhastused mõeldud keha töö lihtsustamiseks.

MEIE KEHA ON LOODUD ISE PUHASTUMA – MEIL ON SELLEKS MAKS JA NEERUD. MILLEKS KEHAPUHASTUST ÜLDSE VAJA TEHA? 

Loomulikult puhastavad keha maks ja neerud ning soolestik on selleks, et kõik jääkained välja viia. Põhiline vajadus kehapuhastuseks on aga see, et me elame stressirohkel ajal ja organism ei saa stressis olles ise puhastuda. Me muretseme kogu aeg, kui palju me raha teenime. Oleks seda raha rohkem, siis saaksime käia ägedamatel reisidel, osta ilusama kodu, aga see kõik nõuab järjest suuremaid väljaminekuid, mis omakorda tekitab palju stressi.

Kui me tuleme töölt koju, siis meie mõtted jäävad tihtipeale töö juurde. See kõik tekitab olukorra, kus uitnärv, mis aktiveerununa toob kõik vere sisenäärmetesse, -organitesse ja seedesüsteemi, kus verevarustus peakski hea olema, et keha saaks toitu seedida, jääkaineid väljutada ja teisi protseduure teha. Kuid pideva stressi tõttu on verevarustus hoopis suunatud jäsemetesse ja ajju, jättes kõik teised organid energianälga. Nii nende organite pärssimine tekibki ja sellepärast on vaja aegajalt toetada enda organeid nende väliste puhastustega, et nad hakkaksid jälle paremini tööle.

Mõningane valearusaamine on see, et ZenCleanzi organismipuhastus viib meie kehast raskemetalle ja jääkaineid välja. Jah, osaliselt ta tõesti aitab jääkaineid väljutada ning ka maksapuhastus toob maksa kogunenud mineraale ja liivalaadset ollust välja, kuid tegelikult väljutavad kehast kõiki neid mürkaineid ikkagi maks, soolestik ja teised organid. ZenCleanzi puhastus ei tee seda tööd nende eest ära, aga nad saavad tänu sellele paremini oma tööd teha, sest me oleme andnud oma abikäe ja aidanud neil puhastuda.

zencleanz_kogemuslugu_Irene

Ühepäevane maksapuhastus kuur toetab maksa tööd ja soodustab toksiinide väljutamist.

MILLE POOLEST ERINEB ZENCLEANZ TEISTEST PUHASTUSKUURIDEST? 

ZenCleanz organismipuhastus koosneb seedeensüümidest ja kiudainetest. Seedeensüümid seedivad pehmeks soolestiku seina külge jäänud või aastate jooksul tekkinud jääkained. Kiudained omakorda toovad kõik need jääkained kehast välja. Hästi lihtne ja loogiline protsess, kuigi selles on väga palju nüansse. ZenCleanzi puhastuskuuride kallal on töötanud nii lääne kui ka hiina meditsiini arstid ja toitumisnõustajad, et luua toode, mis töötaks eesmärgipäraselt ja oleks efektiivne.

Maksapuhastus koosneb samamoodi ensüümidest ja taimedest, mis pehmendavad maksa sapijuhasid ja mineraale, mis sinna on kogunenud, et need saaksid koos sapiga liikuma hakata. Kui sapijuha on mineraalidest tühjem ja sapp saab paremini voolata, siis on ka mürkide väljutamine maksast sapi kaudu parem ja kiirem. Peale selle on ka rasvade sapiga lõhustamine kiirem. Kui rasv saab paremini lõhustatud, on ka rasvhapete imendumine parem. Kõiki neid jääkaineid, millest me räägime, on võimalik pärast puhastuskuuri ise oma silmaga näha. Kui näiteks järgmisel päeval pärast maksapuhastuse manustamist püüda kinni enda väljaheide, siis on neid jääkaineid seal näha – leida võib pallikujulisi ümaraid sapikivide alged või palju mineraalset ollust.

ZenCleanzi puhastusest võib oodata seda, et soolestik saab mehaaniliselt puhtamaks ja maks mineraalainetest tühjemaks. Muud tagajärjed ja tulemused on väga individuaalsed. Mõned inimesed muutuvad tundlikumaks või rõõmsamaks, aga see on väga palju seotud ka inimpsühholoogiaga, mitte ainult füüsilise kehaga. Enamasti oleme me näinud imelisi tulemusi ja transformatsioone, aga on ka üksikuid, kes ütlevad, et nägid, et jääkaineid eraldus, aga ei saanud aru, et neil oleks rohkem energiat tulnud. Tulemused enesetundes tekivad ka pikema aja jooksul.

Peab meeles pidama, et keha tervendab ennast haigustest sama kaua, kui need haigused on tekkinud. Kui olete haigeks jäänud ja sümptomid on ilmunud u 3-5. a perioodi jooksul, kus te olete võibolla olnud väga stressis või söönud ebakvaliteetselt pikemat aega, siis ei tasu loota, et see haigus läheb pärast mingit puhastust kohe ära. Kuid enesetunde paranemist võib küll oodata koheselt või väga kiiresti.  

KAS MA PEAKSIN MINEMA ORGANISMIPUHASTUSE RETRIIDILE VÕI TEGEMA SEDA KODUS?

Retriitidel on alati tore vaadata ja osalejatel endil ka näha, kuidas iga inimese kogemus on individuaalne. Osadel on seal väga hea olla, teistel hakkab pea valutama või ajab iiveldama. Sellisel grupiviisilisel puhastumisel on alati väga hea toetada teisi või saada ise toetust ja julgust, et sellest protsessist läbi tulla ja võiduka lõpuni jõuda. Kui üksinda kodus ei taheta sellist teekonda ette võtta, siis tasub kindlasti mõnele retriidile minna.

ZenCleanzi Facebooki lehelt leiab kõik tulevad retriidid, kuhu saab end registreerida. Ka Tervisealkeemia teeb Rene Bürklandi juhendamisel kord kuus puhastusretriite. Rene lisab sinna ka veel nõelravi, massaaži ja muud ning tema laager kestab tavaliselt veidi pikemalt, kuskil 6 päeva.

See on ideaalne nädalane ravi- ja taastumisprogramm, kust inimesed tulevad alati väga säravatena tagasi. Tegelikult ei ole ka üksi kodus puhastumise puhul miskit karta, sest ZenCleanzi tiim on sulle alati toeks olemas!

Aitäh, et oled meiega!

ZENCLEANZ 1-day detox KITS

STTART LIVING HEALTHY and  some more stuff!

Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

INTESTINAL CLEANSE

ZENCLEANZ ONE

This 1-day intestinal cleanse addresses the whole length of the digestive tract. It is made of a wide selection of super enzymes to complete the digestion of all undigested material that could have stuck to your intestinal wall over the years … and sweep it all out!

199 €

LIVER CLEANSE

ZENCLEANZ FORGIVE

This 1-day cleanse focuses on the liver. The liver is a filter responsible for eliminating anything from within the body that doesn’t belong there; Everything that reaches the bloodstream from the nutrients that pass through the small intestine lining, the air we breathe and everything that comes in touch with our skin. It is imperative to cleanse it!

199 €

ZENCLEANZ TOOTED
DETOKS, MIS ON LIHTSAM, SÜGAVAM JA TARGEM!