Cleansify ARTIKLID

Kas maksa puhastamine on võimalik?

100% LOODUSLIK KUUR, MIDA EESTI ARSTID JA TOITUMISSPETSIALISTID TOETAVAD

Telli endale ka Forgive maksapuhastus

Maks kui keha filter

Küsimus pealkirjas tundub tõsine. Maks on väga oluline organ, mis vastutab väga paljude eluliste funktsioonide eest meie kehas. Maks saab väga palju koormust nii organismi loomulike protsesside poolt kui seoses meie endi tehtud ebatervislike valikutega.

Mis on maksa ülesanded? 

– Elimineerib verre sattunud mürkained (näiteks alkoholi) 
– Eemaldab jääkaineid
– Reguleerib veres suhkrutaset
– Filtreerib verd
– Reguleerib glükogeeni ainevahetust ja rasvade ladustamist
– Abistab seedimist
– Toodab sappi, mis omakorda aitab väljutada jääkaineid
– Toodab uureat, uriini peamist koostisosa
– Reguleerib vere hüübimist
– Toodab hormoone (vä suguhormoone) ja kolesterooli
– Elimineerib baktereid ja toksiine kehast
– Ladustab mineraalaineid ja vitamiine
– Toodab immuunfaktoreid ning verevalke jm

Millised protsessid maksas aset leiavad?

Maksas moodustavad tiheda võrgustiku sapikapillaarid, mis ühinevad sapijuhadeks. Sapp koguneb sapipõide, mis tühjeneb pärast söömist kaksteistsõrmiksoolde. Sapp koosneb sapisooladest, mis on rasvade imendumiseks vältimatud. Lisaks sisaldab sapp pigmente, mis väljenduvad rooja värvis. Veel kolesterooli, millest võib tekkida sade ja moodustuvad sapikivid. Sapp sisaldab vett ja ensüüme ning seda tekib pool kuni üks liiter päevas.

Maks muudab mürgised ained ja jääkained kusiaineks, mis viiakse verega neerudesse. Neerud filtreerivad verest välja uriini. Organismi mürgistuse korral võib tekkida maksa laienemine. Mürgistus võib tekkida nii alkoholist kui tubakasuitsust. Ülirohke valgurikas toit koormab maksa ja mürgitab organismi. Erinevalt teistest elunditest voolab maksa nii arteriaalne kui ka venoosne veri. See tähendab, et siia saabuvad peensoolest toitained ja jämesoolest kahjulikud keemilised ühendid

Kokkuvõtteks võib öelda, et kõik, mida me sööme, hingame ja nahale määrime, jõuab maksa. Seda organit võib võrrelda ülitarga keemialaboriga, kes teab, milliseid aineid peab talletama ja millistest ainetest tuleb lahti saada. Hiina arstid peavad maksa keha kõige olulisemaks organiks. Seetõttu on hea uudis, et maksa on tõesti võimalik puhastada.

Maksakahjustuse sümptomid ja tema taastumisvõime

Millised on maksakahjustuse sümptomid?

Nagu külmetuse puhul võime tunda, et kurgus kraabib ja nina tilgub või gripi puhul oleme palavikus, on mõned märksõnad, mille abil võib aimu saada, kas maks on töökorras või peaks sellele rohkem tähelepanu pöörama. Hiina meditsiini järgi võib maksahaiguste algstaadiumis inimest kimbutada vähene nõrkus, isupuudus, iiveldus või valu ja ebamugavustunne keha paremal küljel. Hiljem, kui probleemid on süvenemas, võib murest märku anda naha ja limaskesta kollasus, kõhumahu suurenemine, kõhuvalu ja seedehäired.

Kuid miks maksa puhastada, kui tal on taastumisvõime?

Maks suudab vähese ajaga saavutada uuesti oma töövõime ja jätkata toksiinide väljutamist kehast endisel moel. Maks uuendab end iga viie kuu tagant, kuid meeles peab pidama, et see on individuaalne. Normaalse tervisega inimese maksa funktsioon on võimeline taastuma nädalatega, kui maksa koormust vähendada. Kui tarbida regulaarselt alkoholi, süüa pidevalt vürtsikaid, rasvaseid ja suitsutatud toite ning olla pikaajaline ravimite tarvitaja, võivad maksarakkudes toimuda pöördumatud muutused ja maks ei pruugi suuta end taastada.

Maksa kui keha filtri turgutamiseks:

– Vähenda alkoholi tarbimist või veel parem – võta alkoholi tarbimisest puhkus
– Söö mitmekülgselt, töötlemata ja värsket toitu
– Tarbi piisavalt puhast joogivett
– Vähenda stressiallikaid
– Toksiinide kahjutuks muutmiseks tarbi probiootikume
– Treeni mõõdukalt
– Võta aega iseendale!

Millised toiduained mõjuvad maksale taastavalt?

Glautatioon on antioksüdant, mida peetakse tõhusaks toksiinide eemaldajaks kehast, mis tugevdab immuunsüsteemi ja mis on hea tervise säilitamiseks hädavajalik. Lülitades oma menüüsse näiteks avokaado, küüslaugu ja sibula, aitad maksal puhastuda. Lisaks õunad, marjad, porgand, kurkum, sidrun ja oliiviõli aitavad tema tööd stimuleerida. 

Õunaensüümipulber, oliiviõli, sidruni- ja greibimahl ZenCleanz Forgive maksapuhastuses

Ei ole kokkusattumus, et meie maksapuhastus sisaldab juba eelpool mainitud maksa turgutavaid ja puhastavaid toiduaineid. Olles loonud maksapuhastuseks ensüümipõhise toote, oleme väga põhjalikult uurinud, kuidas kõige efektiivsemalt maksa puhastada ja taastada.

Õunhappe ensüümipulber pehmendab sapikive- ja liiva ja kuna antud puhastuse ajal on kõht lahti, saavad erinevad mürkained koos sapiliiva ja -kividega kiirelt kehast väljuda. Sidruni- ja greibimahlasegu segatuna oliiviõliga kiirendab sapieritust, seetõttu on see puhastuse päeva õhtul viimane asi enne uinumist, mida tarvitada, et hommikul saaksid jääkaineid hõlpsamalt väljuda.

Kas maksa ensüüme tarbides võivad liikuma hakkavad sapikivid juhadesse kinni jääda?

Et maksapuhastus on ensüümipõhise puhastuskuuri võtmes uus ja uudne, tekib klientidel mitmeid erinevaid küsimusi, millele on endalgi põnev vastuseid leida. Teame, et sapikive on erinevas suuruses, alates liivatera taolistest kuni nii suurte kivideni, mis täidavad kogu sapipõie. Meilt on uuritud suuremate sapikivide kohta, kas need maksapuhastuse käigus sapijuhadesse kinni ei jää? Vastus on ei. Kui tegemist on suuremat sorti kividega, siis need ei hakkagi oma algsest asukohast ära liikuma. Juhasse liiguvad sapipõiest ainult need kivid, mis sinna mahuvad ja kui need juba väljuma hakkavad, siis väljuvad need lõplikult.

Maks_liver

Maksapuhastuseks ei pea ootama, millal vaevused tekivad

Mõningal määral oleme kõik elus pikema või lühema aja vältel kokku puutunud stressiga. Oleme kaldunud tervisliku toitumise rajalt teadmata ajaks kõrvale. Tarvitanud ravimeid või alkoholi. Kuigi maks suudab taastuda, on keha meile kindlasti tänulik, kui võtame aja, et teha läbi üks maksa puhastuskuur. Organismi filtrit puhastades on pärast seda maksal kordades rohkem aega tegeleda organismi koristamisega efektiivsemalt ja kiiremini, sest vana praht on eest läinud. Värskelt maha sadanud lund on ju ka kergem rookida, kui seda, mida on juba nädal aega järjest sadanud. See on raskem.

Hiina meditsiin ja maksa detoks

Kevad on maksapuhastuseks parim aeg

Hiina meditsiinis on igal aastaajal energia aktiivne kindlas organis. Kevadel on selleks organiks maks. Me saame teda puhastada, jättes menüüst välja alkoholi, kohvi, sigaretid, praetud ja grillitud toidud, pooltooted, transrasvad, suitsutatud ja tööstusliku äädikaga valmistatud tooted. Samuti peab loobuma rafineeritud toitudest nagu valge suhkur, valge jahu ja sellest tehtud tooted, valge riis, õlid. Sellist menüüd tuleb järgida kuni paar kuud.

Idamaade tarkuse järgi toimub maksa puhastades ka psühho-emotsionaalne puhastumine. Maksa kogunevad ütlemata sõnad, stress ja allasurutud tunded. Puhastuse ajal võib tekkida hinnalisi selgushetki, mil mõistate mõne teid vaevanud probleemi algpõhjuseid. ZenCleanzi puhastuskuur kestab ainult ühe päeva. Selle aja jooksul puhastub keha mehaaniliselt ja kogu vaimse tervise pool võib saada hoopis uue vaatenurga. Laheneda võivad juba ammu meelehärmi valmistanud mured, kuid kindel on see, et üks võtmetähtsusega organ saab võimaluse tuure maha tõmmata ja talle algupäraselt omases tempos edasi töötada.

ZenCleanz_Forgive_maksapuhastus
ZENCLEANZ 1-day detox KITS

STTART LIVING HEALTHY and  some more stuff!

Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

INTESTINAL CLEANSE

ZENCLEANZ ONE

This 1-day intestinal cleanse addresses the whole length of the digestive tract. It is made of a wide selection of super enzymes to complete the digestion of all undigested material that could have stuck to your intestinal wall over the years … and sweep it all out!

199 €

LIVER CLEANSE

ZENCLEANZ FORGIVE

This 1-day cleanse focuses on the liver. The liver is a filter responsible for eliminating anything from within the body that doesn’t belong there; Everything that reaches the bloodstream from the nutrients that pass through the small intestine lining, the air we breathe and everything that comes in touch with our skin. It is imperative to cleanse it!

199 €