Cleansify ARTIKLID

Akne ja soolestiku tervis – kuidas on need omavahel seotud?

Kümmekond aastat tagasi oli elementaarne, et nahahaigusi raviti esmajoones väljast. Aknele kalduvat nahka soovitati käia iga kuu kosmeetiku juures puhastamas ja kui sellest abi ei saanud, oli järgmine külastus nahaarsti juurde. Sealt sai retseptiga ravimeid, mida manustada kas suukaudselt või kutaanselt. Vahel olid tulemused head ja jäid püsima, kuid tihemini juhtus, et nii kui rohupurk või kreemituub tühjaks sai, oli probleem jälle platsis.

Levinumad akne tekitajad:

– liigne rasueritus;
– surnud naharakkude kuhjumine;
– hormoonide tasakaalutus;
– bakterite vohamine;
– ebatervislik toitumine (liigne suhkur, töödeldud- ja rasvane toit jne).

Soolestiku tervise mõju naha olukorrale toetab aina enam teaduslikke tõendeid. Põletikulised nahahaigused on sageli põhjustatud sellest, et mikrobioom on tasakaalust väljas. Toidusedelis olulisi muudatusi tehes on lihtne parandada oma üldist tervislikku seisundit ja saada nahahaigused kontrolli alla.

Naised, hormoonid ja akne hilisemas eas

Hormoonid mõjutavad naha kvaliteeti ja seisukorda olulisel määral. Seetõttu tunnetavad naised tihti muudatusi oma näonahas sõltuvalt menstruaaltsüklist. Enne tsüklit ja tsükli ajal tekib nahale põletikulisi punnikesi, komedoone ja nahk muutub ebapuhtaks. Tsükli esimeses pooles on domineerivaks hormooniks östrogeen. Peale ovulatsiooni selle tase langeb ning domineerima hakkab progesteroon. Kui östrogeeni tase langeb, muutub naha kvaliteet halvemaks. Kuna meeste hormoonide tootlikkus stabiliseerub pärast puberteediiga ja naistel jäävad alles tsüklipõhised kõikumised, esineb viimaste seas aknet rohkem.

Tänapäeva noored ja vistrikud

Põletikulisi koldeid täis nägu ei ole ainult puberteedi eas noorukite probleem, kuid ei ole kerge leida mürsikut, kel on kodus teadlikud vanemad, mitmekesine menüü ning raskes seisus näonahk. Pigem kimbutab akne neid noori, kes on sattunud rämpstoidu ja karastusjookide nõiaringi. Nende soolestik hüüab värske ja väeka toidu järele, kuid olenevalt seltskonnast, milles liigutakse, on krõpsupakk popim kui porgand või õun. Õnneks täheldab üha enam kosmeetikuid, et mida aeg edasi, seda enam neid näonahaga hädas olevaid noori külastab. See on märk, et probleemi teadvustatakse ning sellega püütakse tegeleda.

Käes on aeg ravida aknet seestpoolt, mitte ainult väljast

Pole kahtlustki, et oma nahatüübile sobiv hügieenirutiin ja õiged puhastustooted on kui tugevaks õlaks, millele toetuda, kuid üha enam õpime end ja oma tervisemuresid ennetama ja lahendama täisväärtusliku ja kvaliteetse toiduga. Kui määrime näole kallist kreemi, kuid keerame selja tervislikule toidule ja püüame endale tuhka pähe raputades jutustada lugu, et saame nahaprobleemist jagu ainult ühte aspekti muutes, jättes muud harjumused samaks, võime ruttu pettuda. Samamoodi nagu toit saab meid teha haigeks, saab see meid ka tervendada.

Mikrobioomi tervise olulisus akne ennetamises ja ravis

Mikrobioomi moodustavad mikroorganismid, mis elavad meie soolestikus ja omavad ääretult olulist rolli inimese üldises ja ka naha tervises. Just need head mikroorganismid aitavad kehal liigsete põletikuliste protsessidega hakkama saada ja põletiku vastu võidelda. Osad nendest mikroorganismidest on aga ebasõbralikud ja tekitavad kehas põletikku. Laias laastus võib väita, et igasugused poolfabrikaadid ja töödeldud toidud, mis sisaldavad valget jahu ja suhkrut, transrasvad ja silme eest kirjuks võtvaid lisaaineid, on meie kehale koormaks ning värsked köögi- ja puuviljad, pähklid ja marjad aitavad põletikulisi protsesse ennetada ja ravida.

Bakterite tasakaalu taastamine ja põletikku tekitavate bakterite vähendamine võib aidata nahaprobleemidest vabaneda. Kõige lihtsam viis soolestiku ja naha mikrobioomi taastamiseks on seda teha läbi tervisliku toidu ja kergema eluviisiga:

– D-vitamiini tarbimine vähese päikesevalguse puhul;
– omega 3 rasvaineid sisaldavate toitude söömine;
– probiootiliste ehk fermenteeritud toitude tarbimine;
– kiudaineterikas toit;
– alkoholi tarbimise vähendamine;
– stressi ohjamine näiteks liikumise ja trenniga.

Uus ilurutiin – probiootikumid

Et vistrikud minevikku jätta, saab end aidata heade bakteritega. Kui inimesel juba on akne, siis järelikult on lood soolestikus kehvad ning kõigepealt oleks mõistlik keha toksiinidest ja valede toitumisharjumuste tagajärjel kehasse kogunenud jääkainetest puhastada. Peale mida on toidulisanditel kordades kergem ja parem soolestikust kehasse imenduda ning oma ülesandeid täitma hakata. Õhtuse näopuhastuse kõrvale oleks tark pista põske ka kvaliteetne probiootiline preparaat, mis teeb mikrobioomi parendamiseks samal ajal tööd, kui sina iluund magad.

Akne ja soolestiku tervis

Mikrobioomi taaskäivitav toitumine

Kui jätta kehas põletikku tekitavad bakterid nälga ja asendada madala kvaliteediga poolfabrikaadid värske ja häid baktereid toitva söögi vastu, ei ole teoreetiliselt võimalik, et akne samal kujul nahal edasi eksisteeriks. Mida madalam on kehas põletikutase, seda ,,rahulikum’’ on põletik nahal ja lõpuks võib see täielikult taanduda. Sööme me nagunii iga päev. Miks mitte siis juba selliselt, et terve keha saab puhtamaks ja nahk lööb särama! Toitumise muutmisest võidab kogu organism, samal ajal kui näiteks akne ravim võitleb ainult ühe piirkonnaga.

Lekkiv sool, ensüümid ja nende suhted vistrikulise nahaga

Lekkiva soole seos aknega

See on seisund, mida põhjustab soole limaskesta kahjustus. Lekkiv soolestik tekib siis, kui sooleseina moodustavate rakkude tihedad ühenduskohad on nõrgenenud ning nii võivad seedimata toiduosakesed ja bakterid vereringesse pääseda, põhjustades seal põletikku. Ka see võib olla üks akne tekitajaid. Esimene samm lekkiva soolega võitlemiseks on samuti toitumise korrigeerimine, nagu jubaeelpool mainitud. Sellele lisaks teatud toidulisandid ja probiootikumid. Nagu akne ja soolestiku vaheliste seoste uurimisel selgub, viivad kõik teed toitumiseni.

Akne ja soolestiku tervis

Ensüümide seos aknega

Ensüümid osalevad seedeprotsessis ja kui nende töö on häiritud, on organism tasakaalust väljas. See omakorda põhjustab rida hädasid, mis viivad kas põletikeni või selleni, et toidust saadav kasu jääb kehal omandamata. Kui ensüüme on vähe, jääb toit osaliselt seedimata ja hakkab soolestikus pahandust tegema. Toitained ei jõua verre, rakkudesse ja kudedesse. Kui ensüüme üldse poleks, siis me sureksime. Ensüüme saame vajadusel purgist juurde võtta, kuid parem variant on selgitada välja see häire, mis kehas valitseb, miks keha ise piisavalt ensüüme ei tooda.

Kuidas sees, nõnda väljas

On räbalaks kulunud väljend, et ilu algab seestpoolt. Ometi, mida aeg edasi, seda rohkem tuleb antud väitele teaduslikku materjali taha. Ei aita meid ükski kreem ega koorija, kui olukord soolestikus on kehv. Nahk on soolestiku peegel. Ühelt poolt on hea, et nahaprobleeme silmaga näeme, sest siis teame, et midagi on seespool paigast ära ja saame hakata täpsemalt uurima, mida enda ja oma tervise heaks ära teha saaks.

Kui auto ei tööta, siis ei piisa sellest, et käime pesulast läbi ja masin näeb teistele ilus välja. Kapoti all on ikka segadus ja enne me sõidurõõmu nautida ei saa, kui mootori korda oleme teinud. Või kui tangime bensiinimootoriga autosse diislit, siis kaugele me sellega ei jõua, sest kütus on vale. Sama on meie endiga. Me näeme head ja tervislikud välja ning saavutame täieliku potentsiaali, kui toitume oma kehale kõige sobivamalt. Kui anname headele bakteritele neile vajalikke toitaineid, et halvad bakterid võimule ei pääseks.

ZENCLEANZ 1-day detox KITS

STTART LIVING HEALTHY and  some more stuff!

Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

INTESTINAL CLEANSE

ZENCLEANZ ONE

This 1-day intestinal cleanse addresses the whole length of the digestive tract. It is made of a wide selection of super enzymes to complete the digestion of all undigested material that could have stuck to your intestinal wall over the years … and sweep it all out!

199 €

LIVER CLEANSE

ZENCLEANZ FORGIVE

This 1-day cleanse focuses on the liver. The liver is a filter responsible for eliminating anything from within the body that doesn’t belong there; Everything that reaches the bloodstream from the nutrients that pass through the small intestine lining, the air we breathe and everything that comes in touch with our skin. It is imperative to cleanse it!

199 €

ZENCLEANZ TOOTED
DETOKS, MIS ON LIHTSAM, SÜGAVAM JA TARGEM!