Cleansify ARTIKLID

10 huvitavat mõtet meie soolestiku ja seal elutsevate bakterite kohta

1. Meie soolestiku mikrobioom on kogukond meie sees elavatest organismidest, mis on inimese algusaegadest pärit. See koosneb bakteritest, seentest, viirustest ja arhetest ehk ürgidest, mis on eluslooduse domeeniks ja ainuraksete mikroorganismide riik. Neid baktereid on meie kehas ja soolestikus sadu triljoneid.

2. Käärsool on kõige kõrgema konsentratsiooniga bakteritest koosnev keskkond tervel meie planeedil. Kui isegi võtta kõige räpasem ja mustem asi planeedil Maa, siis meie käärsooles on baktereid endiselt rohkem.

3. Kui võtta ülekaalus olev hiir ja võtta tema seedekulgla tervis ning bakterid ja kanda see üle normaalkaalus olevale hiirele, siis normaalkaalust hiirest saab ülekaaluline hiir. Toit, mida hiired söövad ei muutu, lihtsalt tänu bakteritele muutub hiire keha kompositsioon. Sama fekaali siirdamist teostatakse täna ka inimeste peal, kuid sellised olukorrad on pigem harvemini aset leidvad ning sellist lahendust kasutatakse viimases hädas.

4. Inimene on ligikaudu 90% ulatuses bakteriaalne, vaid 10% on sellest inimene.

5. Soolestiku bakteriaalne seisund ja kompositsioon on sisuliselt igal inimesel sama erinev kui iga inimene näpujälg. See on täiesti unikaalne ning teist täpselt samasuguse bakteriaalse kooslusega inimest ei eksisteeri. Isegi kaksikud ei ole identsete mikrobioomidega.

6. Meie immuunsüsteem elab meie soolestikus, täpsemalt ligi 70%. Immuunsüsteemi ja soolestikku lahutab vaid üks väike rakusein, nende vahel on pidev suhtlus ja mõjutus. Kui me kahjustame enda baktereid, siis kahjustame enda immuunsüsteemi.

7. Meie soolestik on seotud meie tujudega. Probleem ei ole mitte selles, et meie ärevus või depressioon teeks midagi meie seedimise või soolestikuga. Ligikaudu 95% serotoniini toodetakse meie kõhus ehk sisikonnas. Serotoniin on see hormoon, mis kontrollib meie tujusid. Seega meie bakteriaalne kooslus ja heaolu meie soolestikus on tugevalt seotud meie tujude ja emotsioonidega.

8. Kolmandal trimestril hakkab raseda naise mikrobioom hakkab muutuma. Naise keha hakkab rohkem rasva koguma enda taljele ja tagumikule, sest kõht hakkab lapse kandmisest vajutama raskust ette, et püsiks tasakaal meie keha suhtes. Seda käsklust annavad aga hoopis bakterid meie kehas. Umbes 35-36 rasedusnädalal hakkab naise vaginaalne bakteriaalne olustik muutuma samasuguseks nagu on tema kõhu bakteriaalne olukord. Sünnitades saab laps emalt oma esmase bakteriaalse koosluse, puutudes sünnituskanalites kokku ema vagiina seintega, mille tulemusel saab laps endale oma emaga väga sarnase mikrobioomi. Seetõttu on rinnapiima tarbimine imikutel ja kasvavatel väikelastel ülioluline, sest see on kõige parem toit nende mikrobioomis elutsevatele bakteritele. Enne sündi on laps sisuliselt steriilne.

9. Kolmandaks eluaastaks on lapsel välja arenenud nende enda isiklik unikaalne mikrobioom.

10. Inimese rinnapiimas on HMO (human milk oligosaccharides) ehk inimpiima oligosahhariidid, mis on väikese kaloraažiga toit, kuid selles on olemas kõik, mida vajab lapse mikrobiooom. Rinnapiim on ülioluline lapse soolestikule ja mikrobioomile. Oligosahhariide on ema rinnapiimas üle 100 erineva, mis on otsene toit lapse mikrobioomile.

ZENCLEANZ 1-day detox KITS

STTART LIVING HEALTHY and  some more stuff!

Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

INTESTINAL CLEANSE

ZENCLEANZ ONE

This 1-day intestinal cleanse addresses the whole length of the digestive tract. It is made of a wide selection of super enzymes to complete the digestion of all undigested material that could have stuck to your intestinal wall over the years … and sweep it all out!

199 €

LIVER CLEANSE

ZENCLEANZ FORGIVE

This 1-day cleanse focuses on the liver. The liver is a filter responsible for eliminating anything from within the body that doesn’t belong there; Everything that reaches the bloodstream from the nutrients that pass through the small intestine lining, the air we breathe and everything that comes in touch with our skin. It is imperative to cleanse it!

199 €